Tehlikeli Kötü Alışkanlıklar

Bazı kötü alışkanlıklar sadece sinir bozucu, ama diğerleri gerçekten tehlikelidir. Sizi gerçekten başınıza sokabilecek bu tehlikeli kötü alışkanlıklar. Bazı insanlar risk almayı sever. Diğerleri kötü alışkanlıklarının kendilerini nasıl etkileyebileceğini düşünmüyor.

Kötü alışkanlıklar fiziksel durumunuza dikkat etmekten başka bir şey olamaz. Sakinleştirici ilaçlar alıyorsanız, sürekli olarak bu durumda çalışmanız kötü bir alışkanlık olacaktır. İki iş yaparsanız, uykunuzda çalışmak tehlikeli bir alışkanlık olabilir. Çalışmak için yeterli uyku almak için güvenli bir yol bulmanız gerekir.

Birçok insanın elektrikle ilgili kötü alışkanlıkları vardır. Düşünmeden yıpranmış uzatma kabloları kullanabilirler. Bu elektrik çarpmasına veya yangına yol açabilecek kötü bir alışkanlıktır. Elektrik hatlarının etrafındaki merdivenleri, özellikle metal merdivenleri kullanmak, tehlikeli olan başka bir kötü alışkanlıktır.

Bazı insanlar, hayal gücünün herhangi bir gerisinde gereksiz olan tehlikeli kötü alışkanlıklara sahiptir. İnsanlar, genellikle genç insanlar, hareketli arabaların üzerinde durmayı ve “sörf yapmayı” severler. Bu en azından umursamaz davranışlar. En fazla ölümcül olabilir.

Birçok kötü alışkanlık araba kullanmakla ilgilidir. İnsanlar, dikkatli bir şekilde yapılmazsa, potansiyel olarak tehlikeli sürüşün nasıl olabileceğini unuturlar. O kadar sık ​​sürerler ki, düşünmeden tekerleğe alışmaya alışırlar. Bu bir takım tehlikeli durumlara yol açar.

Bazı insanlar sürüş sırasında kendilerini tımar etme alışkanlıklarına sahiptir. Kadınlar araba kullanırken makyaj yapabilirler. Aynı zamanda rimel uygulayabileceklerine ve yolu izleyebileceklerine inanıyorlar. Uzun bir süre boyunca işe yarayabilir ve sonunda, yola yeterince konsantre olmadıkları ve bir kaza meydana geldiği zaman gelir.

Aynı şey erkekler araba kullanırken tıraş olurken de olabilir. Veya erkekler veya kadınlar saçlarını tımar ettiğinde olabilir. Diğer kötü alışkanlıklar, insanların araç kullanırken cep telefonlarını kullanma şeklini içerir. Bazen insanlar cep telefonlarına o kadar çok girerler ki, önlerinde arabayı görmezler.

Yüksek taşkın sularında araç kullanmak çok kötü bir alışkanlık olabilir. İnsanlar suyun içinden geçip diğer tarafa geçebileceklerini düşünüyorlar. Yeterince sık olursa, cesur ve cesur olabilirler. Ancak, çok ileri giderse, araçları süpürülebilir. Çok tehlikeli bir duruma yol açabilir.

İçmek ve araba kullanmak kötü alışkanlıklarda son noktadır. Bunu yaparsanız, sadece kendinizi riske atmakla kalmazsınız. Başkalarını tehlikeye atabileceğinizi bile bilmiyorsunuz. Bir bebek, yaşlı bir kişi veya tek bir ebeveyn olabilir. Senin gibi biri olabilir. Onları öldürebilir veya hayatlarını kalıcı bir sefalet haline getirebilirsiniz. Bu ayakta durabileceğiniz kötü bir alışkanlık değil.

Tehlikeli kötü alışkanlıklarla uğraşıyorsanız, neden bunu yaptığınızı kendinize sormalısınız. Kendinizi ve başkalarını riske atma arzunuzu azaltmak için yapabileceğiniz bir şey olmalı. Bunun ne olduğunu bulun ve yapın.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...