Sporda Kötü Alışkanlıklar

Kötü alışkanlıklarınızı azalttığınız sürece spor izlemek ve oynamak eğlencelidir. Her spor dalında başarılı olmak için kazanmaya yol açacak davranış kalıplarını geliştirmeniz gerekir. Bunun bir kısmı bazı kötü alışkanlıklardan kaçınmaktır.

Vücudun bakımı, ciddi spor yapmak isteyen herkes için çok önemlidir. Sigara içmek ve içmek, sporla iyi karışmayan kötü alışkanlıklardır. Sigara içmek bir kişinin nefes alma yeteneklerini azaltır. Kısa bir alıştırmadan sonra kişiyi hava solur.

Alkol içmek sporcular için bir başka kötü alışkanlıktır. Vücudu kurutur ve koordinasyonu yavaşlatır. Bununla birlikte, diğer sıvıları içmek gereklidir. Bazı sporcuların kendilerini nemli tutmama alışkanlıkları vardır. Bu olmamalı, çünkü etkinlikte genellikle bol miktarda su ve elektrolit bakımından zengin içecekler var.

Sporcular genellikle yeterli uyku almamaları gibi kötü alışkanlıklarına yerleşirler. Uygulamalar veya oyunlardan sonra sarılırlar ve erken yatmak gibi hissetmezler. Eğitimlerine erken bir programda başlıyorlar. Eğer kendilerini çok zorlarlarsa, bu kötü alışkanlıkların onları oyundan çıkarırlar.

Bir sporcu asla bir tür germe veya ısınma egzersizi olmadan oynamaya başlamamalıdır. Bununla birlikte, kötü alışkanlıklar sıklıkla geçerlidir. İnsanlar hazırlanmak için en ufak bir düşünce olmadan spor yapmaya başlarlar. Bu profesyonel bir sporcu için bile önemlidir. Bununla birlikte, amatör bir sporcunun daha dikkatsiz olacağı sıklıkla olur. Her şeyi doğru yapmak onların işi yapmıyorlar.

Bazen spor yapan insanlar bazen fazla pratik yapmadan sporcu olabileceğini düşünürler. Haftalar ya da aylarca hiçbir şey yapmama alışkanlıkları var. Sonra içeri giriyorlar ve zorlu spor aktiviteleri yapıyorlar. Pratik ve formda kalmaları gerekmediğine inanıyorlar. Bu yaralanma ve bitkinliğe neden olabilir.

Uygun güvenlik ekipmanı kullanmamak sporda kötü bir alışkanlıktır. Profesyonel sporlarda bu ekipman gereklidir. Eğer bir NFL futbolcusu koruyucu teçhizatı olmadan sahaya çıkarsa, ağır para cezasına çarptırılır.

Amatör oyunlarda, insanlar güvenlik ekipmanlarını kullanma konusunda çok dikkatli değildir. Golf ayakkabıları yerine kaygan elbise ayakkabılarında golf oynayabilirler. Bu, kaymaları ve düşmeleri durumunda yaralanmaya neden olabilir. Bir bisikletçi, amatör ise kask kullanmama alışkanlığına sahip olabilir. Bu tehlikeli bir hata olabilir.

İnsanların sporda sahip olduğu kötü alışkanlıklardan biri takım oyuncusu olmak değildir. Bir kişi tüm ihtişamı almaya çalışırsa, takım ona kızmaya gelir ve onu olması gerektiği gibi desteklemez. Kişi ekiple çalışırsa, takım harika şeyler başarabilecek uyumlu bir birim olacaktır.

Spor, eğlenceli aktiviteler veya geçimini sağlamanın harika bir yolu olabilir. Her iki durumda da, kendinizi yönetme şekliniz oyundan zevk almanızda fark yaratacaktır. Yani, giyin ve kötü alışkanlıklarınızı tezgahta bırakın.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...