Sağlıkla İlgili Kötü Alışkanlıklar

Kötü alışkanlıklar genellikle sağlığınıza zarar verebilir. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilirler. Fiziksel durumunuz üzerinde uzun vadeli etkileri olabilir. Uzun bir yaşam ve sağlıklı bir yaşam sürmek istiyorsanız, üstesinden gelmeniz gereken bazı kötü alışkanlıklar olabilir.

Kendinizi kötü hissetmenizi sağlayan kötü alışkanlıkların çoğu yemekle ilgilidir. ABD’de giderek artan sayıda insan obez. Bu, esas olarak aşırı yeme alışkanlığını geliştirmelerinden kaynaklanmaktadır.

Bu çok sayıda duruma ve hastalığa yol açabilir. Kalp hastalığı, diyabet, kemik ve eklem sıkıntısı ve diğer birçok fiziksel durum ortaya çıkabilir. Bazı kanser türleri bile obez insanlarda daha sık görülür. Dahası, çok obez insanlar genellikle yatalaktır ve kendilerine bakamazlar.

Bazı insanlar genel olarak aşırı yeme alışkanlığına sahip değildir. Sadece yemek yerken yanlış şeyleri yerler. Her öğünde fast food yiyebilirler. Bu kelimenin tam anlamıyla sizi hasta edebilir. Hızlı yiyeceklerdeki yüksek miktarda yağ, şeker ve nişasta, onları çok sağlıksız hale getirir.

Diğer yiyecekler de yemek için kötü alışkanlıklar olabilir. Diğer kızarmış yiyecekler sağlık sorunlarına neden olur. Düşük lif içeren gıdalar, vücudun iyi çalışması için ihtiyaç duyduğu bir maddeye sahip değildir. Bundan kaçınmak kötü bir alışkanlıktır. Şeker oranı yüksek gıdalar bağımlılık olmasa bile kötü alışkanlıklardır. Metabolizmayı şiddetli şekillerde etkiler, enerji ve insülinde dengesizliğe neden olurlar.

İnsanlar ne tür elektrolitlere ihtiyaç duyduklarını bilmekte zorlanıyorlar. Bazı insanlar tuz söz konusu olduğunda kötü alışkanlıklara sahiptir. Oturduktan hemen sonra tüm yiyecekleri tabaklarına tuzlarlar. Önce hiçbirini tatmayacaklar. Çok fazla tuz hipertansiyona neden olabilir.

Doğru yerseniz bile, egzersiz yapmazsanız zayıf olacaksınız. Yerleşik bir yaşam tarzı yaşamak kötü bir alışkanlıktır. İşinizde ne kadar harekete izin verildiği konusunda fazla seçeneğiniz olmayabilir. Bu, işten önce veya sonra dışarı çıkamayacağınız ve kalbinizin atamayacağı anlamına gelmez.

Aslında, iş dışında egzersiz yapmak için zamanınız yoksa, muhtemelen sağlık alanında başka bir kötü alışkanlığınız var. Fazla çalışma birçok hastalığın sebebidir. Yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve diğerleri evde durmak ve dinlenmek için zaman ayırmazsanız sizi rahatsız edebilir.

Kötü sağlık alışkanlıklarının tartışılması sigara, içki ve uyuşturucuya başvurmadan tamamlanmayacaktır. Bunların her birinin çoğu insan tarafından bilinen korkunç sağlık riskleri vardır. Sigara içiyorsanız akciğer kanseri olabilir. Ayrıca başka bir solunum bozukluğu olan KOAH da alabilirsiniz. İçerseniz, karaciğer yetmezliğiniz olabilir. İlaçlar beyninize verilen hasar da dahil olmak üzere her türlü hasarı yapabilir.

Diğerleri de sizin sağlığınızla ilgilenir, sizin de umursamanız gerekir. Zor olabilir, ancak kötü alışkanlıklarınızı tekmelemek ve kendinizi tekrar sağlıklı hale getirmek arzu edilen bir hedeftir. Neden bugün başlamıyorsunuz?

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...