Otomobil Detaylandırmasında Kullanılan Kimyasallar

Otomobil detaylandırma endüstrisindeki amatörler ve profesyoneller olarak, aracınızın genel detaylarında kullanılan farklı kimyasalların farkında olmalısınız. Temiz ve temiz bir araba ortamı elde etmek için kullanılan kimyasalların kullanılmasını bekleyen bir pazar var. Kazmak, pazarda bir sürü komple araç temizleyici olduğunu söylemek anlamsızdır, çünkü bu daha az tasarruf yaparak daha fazla tasarruf sağlayacaktır. Bu delilik. Tüm vücudunuzu yıkamak için sadece sabun kullanarak banyo yapamazsınız! Aynı arabalar için de geçerli. Komple bir araç temizleyici kavramı hiç mümkün değildir. Sadece çevre ile bir arada bulunmuyor.

Detaylandırma kimyasalları, özellikle her işte formüle edilen farklı bileşenlerden yapılmalıdır. Şelatörler, çözücüler, sabunlaştırıcılar, sürfaktanlar ve ıslatıcı maddeler, arabanızı ayrıntılandırmak için kullanılan en yaygın kimyasallardır.

Sürfaktanlar süslüdür. Farklı bileşikler birleştirilerek oluşturulan moleküllerdir. Moleküller toprağa, diğeri suya çekilme eğilimindedir. Hidrofil, suya çekilen kimyasaldır. Bir hidrofilin işi toprağı kuşatmaktır. Öte yandan, kiri çeken bileşik, hidrofilin yüzebildiği küçük parçaları parçalamaktan sorumlu olan hidrofob olarak bilinir.

Toprağı çözmek için, bir çözücüye ihtiyaç duyulur. Evet, suya ihtiyacın var! Bu insan tarafından bilinen evrensel bir çözücüdür. Arabanızın içine yapışmış yağ ve katran ile tüm bu irritabl kirleri saflaştırmada mükemmel bir şekilde çalışabilen solventler vardır. Bu çözücüler ayrıca sudan daha hafif bir etkiye sahip olan ve dolayısıyla daha tanımlayıcı bir etkiye sahip olan özellikler de içermektedir. Aracınızın bakımında yaygın olarak kullanılan çözücüler, limon ve portakal kabuğundan üretilen butil ve d-limonen içerir. D-limonen, tüm arabada kullanımı en güvenli olanlardan biri olmasına rağmen, en pahalı solventlerden biri olarak kabul edilir.

Hidrofob ve hidrofil moleküllerinin üreticileri, yüzey aktif cisminin farklı özelliklerini değiştirme eğilimindedir. Islatma ve delme işlemi suyun kolayca kirlenebilmesi için kir veya toprağı çevrelemesini sağlar. Kimyacılar, kullanılan deterjanı değiştirerek otomobilinizin performansını artırmaya istekliydiler.

Hiç sabun üretiminde kullanılan hayvansal yağları duydunuz mu? İnan, çünkü bilmeyebilirsin ama banyoda lye ile birlikte böyle bir sabun kullandın. Bu işlem arabanızın vücudundaki yağları ve yağları kimyasal olarak giderir. Ateşle ateşle savaşmak gibi bir şey. Yağları ve yağları sabuna dönüştürmek için kimyagerler, bir tür güçlü alkali üretilen madde olduğu bilinen sabunlaştırıcıyı kullanır. Sabun olarak üretilirse, suyla yıkanabilir.

Artık kullanılan farklı kimyasallar hakkında en ufak bir fikre sahip olduğunuza göre, aracınızı detaylandırmak için doğru kimyasalları seçmek için öğrendiğiniz bilgileri kullanmanız doğru olur. Özetle:

1. Belirli bir kimyasal madde hakkında şüpheniz varsa, uygulamadan önce daima test edin. Kimyasal maddenin arabanızın doğasına uygunluğunu doğrulamak için aracınızın gizli bir bölümünü kullanın.

2. BNAcids, organik olmayan toprakları temizler.

3. Alkali, organik olan toprakları temizler.

4. Petrol temizleyicileri petrol toprağını uzaklaştırmak için kullanılmalıdır

5. Otomobilinizin yüzeyinde güçlü ya da yumuşak olmayan uyumlu bir temizleyici kullanmayın.

About vis

Check Also

İlişkilerde Kötü Alışkanlıklar

İnsanlar genellikle başka bir kişiyle geçinmek söz konusu olduğunda kötü alışkanlıklarla ilişkilere girerler. Bir ilişkiyi ...