Kötü Çalışma Alışkanlıkları

Lise veya kolejdeyseniz, kötü çalışma alışkanlıklarınız varsa en iyi notları alamayacağınızı bilirsiniz. Eğer doğal yetenekli bir öğrenci değilseniz, akademik kariyerinizde devam etmek için ihtiyacınız olan not ortalamasını almak biraz çaba gerektirir. Yetenekli olsanız bile, kötü alışkanlıklar puanlarınıza zarar verebilir.

Tabii ki, kötü eğitim alışkanlıklarının en kötüsü hiç çalışmak değildir. Bazı insanlar bir kitap açmadan okula gitmeyi planlıyor. Bunun akademiye yeterli bir yanıt olması nadirdir. Çoğu insanın okuması gerekir.

Bazı insanlar sınıfa gitmez. Bu başka bir kötü alışkanlık. Öğretmen veya profesör, literatürde değilse bile size bilgi verebilir. Bunu elde etmek için, sınıfa gitmek en iyisidir. Sınıfa giden birinden ikinci el alabilirsiniz, ancak bunu kendiniz duymak gibi bir şey yoktur.

Bazen öğrenciler sınıfa gider, ancak hazırlıksız olurlar. Bazıları uygun literatürü veya laboratuvar malzemelerini satın almaz. Başkalarının çalışmalarını paylaşarak ya da onlara bakarak ilgilenmeye çalışırlar. Bu kötü bir alışkanlıktır, çünkü kendi edebiyatları ve materyalleriyle yapacakları kişisel deneyimleri elde edemezler.

Doğru literatür ve laboratuvar malzemelerini satın alabilirsiniz, ancak doğru ekipmana ve malzemeye sahip değilseniz. Bununla birlikte gitmek için doğru malzemelere sahip değilseniz acı çekeceksiniz. Gerekirse kağıt, kalem, kurşun kalem ve hatta bir dizüstü bilgisayar olmadan görünmeyi alışkanlık haline getirirseniz, işinizi yapamazsınız.

Çalışmayı zorlaştıran bazı fiziksel kötü alışkanlıklar vardır. Yemeden çalışmak yakıtsız bir araba sürmeye çalışmak gibidir – çok iyi çalışmaz. Uykusuz çalışmak verimsizdir. Akşamdan kalma ile çalışmak çok dikkat dağıtıcı.

Birçok öğrenci eğlenmek için sınıfa gider. Bu neredeyse mantıklı görünüyor çünkü birçok profesörün büyük mizah anlayışı var. Ancak ciddi öğrenme de gerçekleşmelidir. Kendinizi not almadığınızı fark ederseniz, kötü alışkanlıklara düştüğünüzü bileceksiniz. Sınıfa girerseniz ve ödevi okumazsanız hazırlıklı olursunuz.

Testler için tıkanma, onurlu bir gelenek. Yine de, materyali dönem sonu dışında tutmak istiyorsanız, başlamak kötü bir alışkanlıktır. Günlük iş yapmak, beyninize konan materyali anlamanıza yardımcı olacaktır. Uzun vadede hatırlamanıza yardımcı olacak bir şekilde asimile etmenize yardımcı olacaktır.

Eğer motive olmuş bir öğrenciyseniz, kötü alışkanlıklarınız en azından kısa vadede verimsiz olabilir. Kendinizi araştırmanızda başıboş bulabilirsiniz. Konularınızı büyüleyici buluyorsunuz, ancak diğer bilgileri de ilginç buluyorsunuz. Bunu bilmeden önce, internette okul çalışmalarınız için ihtiyaç duymadığınız bir şeyi araştırmak için saatler harcadınız. Genel olarak bilginizi artırabilir, ancak bugün yardımcı olmayacaktır.

Çalışırken veya çalışmaya hazırlanırken kötü alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bazı insanlar yapmamayı tercih ediyor. Ancak, yararlı bulabilirsiniz.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...