Kötü Alışkanlıkları Başkalarından Almak

Birçok insanın sahip olduğu kötü alışkanlıklardan kaçtığınızı hissedebilirsiniz. Yani, etrafınızdaki başkalarının kötü alışkanlıklarını yakalayana kadar kendinizi böyle hissedersiniz. Diğer kişi alışkanlıklarını kasıtlı olarak geçirebilir ya da etmeyebilir, ama sizi aynı şekilde etkiler.

Başkalarından kötü alışkanlıkları yedikleri gibi alabilirsiniz. Bir kişinin etrafında yeterince zaman geçirirseniz, genellikle aynı şekilde yemeye başlarsınız. Bir yemek yapmak ve bölmek sadece daha kolay. İki durak yerine bir restorana gitmek daha kolay. Bu restoran sadece yağlı yiyeceklere sahipse, başka türlü yemeyeceğiniz şeyleri yiyeceksiniz. Arkadaşının kötü alışkanlıklarını alıyorsun.

Sigara içmek, diğer insanlardan kolayca alabileceğiniz başka bir kötü alışkanlıktır. Akşamları sonra akşam arkadaşı ile birlikte puf gibi oturun. Yavaş yavaş ya ondan çok hastalanırsınız ya da alışırsınız. Zevk almak için bile gelebilirsiniz. İşte o zaman kötü alışkanlığı alma tehlikesi içindesiniz.

Dövüş, birçok çiftin bir ilişkide karşılaştığı kötü bir alışkanlıktır. Eşiniz kavga etmeye başlayabilir. Argümanı ele almak gibi bir niyetiniz olmayabilir. Ondan uzaklaşmak için ayağa kalkabilirsin. Ancak, eşiniz gitmenize izin vermeyebilir. Bir kavga başlar ve çok yakında, ikiniz de içindesiniz. Bu kötü bir alışkanlık haline gelene kadar tekrar tekrar devam edebilir.

İşyerinde, dikkatsizlik bulaşıcı gibi görünüyor. Bir mürettebat üyesi ağır ekipmandan sorumlu değilse, tutumu diğer işçilerin tutumlarını kirletebilir. Bilmeden önce hepsinin iş yerinde kötü alışkanlıkları var.

Ayrıca, bir çalışan bildiği her şeyi söylemenin kötü alışkanlığına girerse, alışkanlık yayılabilir. Eğer bir kişi maaşı hakkında bilgi verirse, yakında hepsi anlayacaktır. Özel şirket işini anlatırsa dedikodu değirmeni çalkalamaya başlayacaktır. Kötü alışkanlıklar kontrolden çıkabilir.

Eğer tek-upmanlik yapmak gibi kötü bir alışkanlığınız varsa, başkalarını sizden kötü alışkanlığı almaya yönlendirebilirsiniz. Bir kişi yaptıkları bir şeyi söyler ve aniden daha iyi yaptığınızı söylersiniz. Bazı insanlar ipucunu takip etme ve seni bir araya getirme tuzağına düşecekler. Bu reklam sonsuz devam edebilir.

Kötümser insanlar her şeyin olumsuz tarafına bakmak gibi kötü bir alışkanlığa sahiptir. Bu, onlarla iyi vakit geçiren herkese bulaşabilir. Hayattaki en kötü şeyleri ancak sizi etkilemeden çok önce duyabilirsiniz. Önümüzdeki kötü zamanları tahmin etmek için yanınızda olabilirsiniz.

Tabii ki, seçiminiz için diğer kişiyi suçlayamazsınız. Hepsi size kalmış. Başkalarının kötü alışkanlıklarından kaçınmak istiyorsanız, güçlü kalırsanız yapabilirsiniz. Her zaman çevrenizdekilere uymak zorunda olmadığınızı unutmayın.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...