Kötü Alışkanlıklar Pahalı Olabilir

Kötü alışkanlıkların sürdürülmesi çok pahalı olabilir. Başkalarına sinir bozucu olduklarını boş ver. Eğer istemiyorsanız, kendinize neden olduğunuz acıyı düşünmeyin. Sadece kötü alışkanlıklarınızın cüzdanınıza zarar verdiği yere vurduğunu unutmayın.

Sigara içmek her zaman kötü bir alışkanlık olmuştur. Geçmiş zamanlarda, insanlar daha fazla sigara içiyordu, ancak sigaralar daha ucuzdu. Şimdi, birçok insan günde sigara içtikleri sigara sayısını azalttı. Yine de, bu az sayıda kişi o zamandan çok daha pahalı. Bu enflasyonu da hesaba katar.

Bunun nedeni milletvekillerinin sigaraya büyük vergiler koymaya uygun olduğunu gördükleri içindi. Birçok alanda vergiler daha da yükselecek. Bazı eyaletler karton başına 10 $ zammı planlıyor. Bu sizi sigara içmekten alıkoyamazsa ne olacak?

Alkol de günah vergisine tabi olan kötü bir alışkanlıktır. Alkol tadı size ne kadar pahalıya mal olacağına bağlıdır. Genellikle, çoğu insan bağımlılıkları arttıkça daha ucuz alkol içmeye gider. Ancak, birisinin Cuma gecesi bir bara gitmesi ve maaşlarını alkolle geçirmesi olağandışı değildir.

Birçok kişi sırt yaralanması gibi bir yaralanması durumunda reçeteli ilaçları almanın kötü alışkanlıklarına girer. Onlara ilk ağrılı günlerden geçmek için kas gevşetici ve güçlü ağrı kesiciler verilebilir. Bu durumlarına makul bir tıbbi cevaptır.

Ancak, ilaç daha iyi hissetmek için çok iyi hissetmelerine yardımcı olur. Daha fazlasını almak için doktora geri dönebilirler. Doktor kabul etmezse, farklı reçeteler almak için farklı doktorlara gidebilirler. Tüm bu doktor ziyaretleri ve reçeteleri genellikle bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Daha sonra, bu artık çalışmadığında, ağrı kesici ilaçlarını sokaklara almaya gidecekler. Kötü alışkanlıklarını sürdürmek daha pahalıya mal olacak.

Tabii ki, yasadışı uyuşturucularla kötü alışkanlıkları olan insanlar muhtemelen en pahalı kötü alışkanlıklardan bazılarına sahiptir. Kokain, eroin, esrar veya metamfetamin olsun, ucuz ilaç yoktur. En azından sınırsız ucuz ilaç tedariki olmayacak. Bir kişi bu ilaçlardan biriyle gerçekten kötü bir alışkanlığa sahipse, bırakılana kadar her zaman daha fazlasını isteyecektir. Maliyet astronomik olabilir.

Kumar, insanları mali sıkıntıya götürebilir. Bazı insanlar kumar ile o kadar kötü alışkanlıklara sahiptir ki evlerini ve sahip oldukları her şeyi kaybederler. Bunun üzerine borç şaşırtıcı olabilir. Artık online kumar var, evde kalarak kötü alışkanlıklarından bile kurtulamıyorlar.

Alışverişkolikler yarın yokmuş gibi para harcıyorlar. Bu kötü alışkanlık bir bütçeyi yok edebilir. Bir ipotek veya araba ödemesi gibi ödenmesi gereken şeylerden para alabilir.

Bu kötü alışkanlıkların kısa vadede maliyetli olduğu açıktır. Örneğin sağlık sorunları giderildiği için birçoğu zamanla maliyetli olmaktadır. Örneğin, sigara maliyeti yüksektir, ancak akciğer kanserinin maliyeti çok daha yüksektir. Kendinizi bu kötü alışkanlıklardan kurtulmak, sadece mali durumunuzun daha iyi olmasına yardımcı olabilir.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...