Kötü Alışkanlıklar Nasıl Kırılır

Yüzlerce kötü alışkanlık ve onları kırmanın yüzlerce yolu var. yardıma ihtiyacınız olursa, size yardımcı olacak kitaplar, destek grupları ve danışmanlar vardır. Çoğunlukla sağduyulu bir yaklaşım benimseyebilir ve işi halledebilirsiniz.

Övünme kötü alışkanlıklarınızdan biri ise, güvensiz veya aşırı gurur duyabilirsiniz. Genellikle diğer kişiyi kötü hissettirir, ya da size kızarlar. Konuşmadan önce birkaç saniye durursanız bu kötü alışkanlıktan yararlanabilirsiniz. Kendinize başkalarını ve onlara nasıl ses çıkaracağını düşünmek için zaman tanıyın. Onlara mı yoksa kendinize mi söylediğinizi düşünün.

Bu kötü alışkanlıklardan bir diğeri de isim düşürmedir. Yine, güvensiz olabilirsiniz. Çoğu insan bunu dostane bir şekilde kabul etmeyecektir. Aynı hikayelerinizi anlatmaya çalışın, ancak bunu yapmaktan kaçınmak için isimler olmadan. “Arkadaşım Brad Pitt” yerine “Arkadaşım Brad” veya bunun gibi bir şey diyebilirsiniz.

Küfür erken yaşlarda başlayabilen kötü alışkanlıklardan biridir. O kadar çok lanet edebilirsiniz ki, bunu çoğu zaman yaptığınızdan habersizsiniz. Yapılacak ilk şey dikkat etmektir. Ne zaman uygunsuz kelimeler söylersen, bir kavanoza para koy. Kahve paranız olsa bile, oraya koyun. Ayrıca, lanetlemeniz düşmanca bir şekilde yapılırsa, öfke yönetimi sınıflarını düşünmek isteyebilirsiniz.

Ağzınız açıkken çiğneme alışkanlığınız varsa, fiziksel bir neden olabilir. Yemek masasında iğrenç ve bir akşam yemeği toplantısında kötü görünmesini sağlayabilir. Belki de tek ihtiyacınız olan bir burun dekonjestandır. Belki burnundan nefes alabilirsen, ağzını kapatırsın.

Bir sızlayıcı olabilirsiniz. Bu, çocukluğunuzdan yaşlanana kadar veya bırakana kadar insanları rahatsız eden kötü alışkanlıklardan biridir. Sesinizin sesi ve yüzünüzdeki ifade ile ortaya çıkar. Bununla birlikte, olumsuz, kıyamet ve kasvet bir tavırla köken alır. Şeylerin olumlu tarafına bakın ve kendinizi daha az sızlanırken bulacaksınız.

Dedikodular ait oldukları herhangi bir grupta belaya başlamak için kötü şöhretlidir. Bu insanlar hayatlarını o kadar sıkıcı buluyorlar ki, konuşacak başka bir şey bulamıyorlar. Onların tek tartışma konusu diğer insanların işi. Bu insanlar düşünmek ve dolayısıyla konuşmak için yeni ilgi alanları bularak bu kötü alışkanlığı kırabilirler.

Tırnak ısırma her yaştan insan için kötü bir alışkanlıktır. Parmak uçlarına ve tırnaklara zarar verir. Çok sıhhi bir uygulama değil. İnsanlar bunu tedirginlikten yapıyorlar ve çoğu bırakmak istiyor. Geçmiş zamanlarda, insanlar eldiven giyerdi, ama insanlar artık çok fazla giymiyorlar. Yine de kötü tadı olan oje satın alabilirsiniz. Bu bazen yardımcı oluyor gibi görünüyor.

Herhangi bir bağımlılığın veya kötü alışkanlığın üstesinden gelmenin bir yolunu bulabilirsiniz. Bazıları şeylerin şemasında önemsizdir. Diğerleri ölümcül ciddidir. Durumunuz için doğru yardımı bulursanız, kötü alışkanlıklarınızı durdurabilirsiniz.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...