İyi Alışkanlıklar Nasıl Kötü Alışkanlıklara Dönüşebilir

İyi alışkanlıkların kötü alışkanlıklara dönüşmesi nadir değildir. Bu genellikle iyi alışkanlıklar aşırıya kaçtığında olur. Bu yüzden insanlar olumlu görünse bile davranışlarının farkında olmalıdırlar.

İşlerin en iyi olmasını isteyen insanlar çok iyimser insanlar gibi görünebilir. En azından bu çok ileri gidene kadar doğrudur. Liderlikleri nit seçen mükemmeliyetçilik haline geldiğinde, iyi alışkanlıkları kötü alışkanlıklara dönüştü. Böyle bir noktaya ulaştığında, durumu kurtarmak zordur.

Bazen insanlar düzgünlüklerini kötü alışkanlıklara dönüştürürler. Onlar yeterince güzel başlar. Sadece işleri düzenli ve temiz tutmak istiyorlar. Bu şekilde tutmak için bazı işler yapmaya mükemmel bir şekilde istekliler. Sonra denize düşüyorlar. Her küçük leke veya leke üzerinde stres oluşturmaya başlarlar. Bunun yanı sıra, sizin kadar saplantılı olmanızı bekliyorlar.

Bu durumlardan oldukça benzer iki durum vardır. İnsanlar iyi tasarruf uygulamalarını kötü alışkanlıklara dönüştürür. Birincisi, bir kişinin acil durumlar veya gelecek için para biriktirmeye başlamasıdır. Bir tasarruf hesabı veya bir yatırım hesabı başlatırlar. Sonra içine para koymaya başlarlar.

Kötü alışkanlıklar geliştirirlerse, tasarruflarından uzaklaşıp cimri olabilirler. Onlar paralarını biriktirmek zorunda olduğu için çocuklarına yeni okul kıyafetleri almayacak olan kişi olabilirler. Her hafta bozulan bir araba sürecek olan onlar olabilir. Tasarruf edebilecek para harcamaya dayanamazlar.

Benzer bir durum, insanlar toplu olarak satın almaya başladığında ortaya çıkar. İlk başta kendilerine sadece stoklandıklarını söylüyorlar. Bununla birlikte, stoklama makul bir seviyede durmayabilir. Kötü bir alışkanlık haline gelirse, tüm bodrum, garaj, çatı katı ve tüm dolapları ekstra yiyecek ve temizlik malzemeleri ile doldurulabilir. O kadar çok şey var ki, muhtemelen hepsini yiymeden önce kötü gidecekler.

Başkaları hakkında endişe duymanın muhtemelen kötü alışkanlıklara yol açabileceğini merak edebilirsiniz. Bu düşünceli olan kişi ruhu cömerttir ve sadece etrafındaki kişilerin refahına önem verir. Kötü alışkanlık, kişi başkalarının ihtiyaçlarını kendisinin çok üstüne koyduğunda ortaya çıkabilir. Bu onun için her türlü psikolojik soruna yol açabilir.

Belki de hiç aptalca bir soru olmadığını duymuşsunuzdur. İnsanlar genellikle okulda ve işyerinde soru sormaya teşvik edilir. Ancak, insanlar amaçsızca amaçsızca sorular sorduğunda kötü bir alışkanlık haline gelir. Bazen o kadar çok soru soracaklar ki, hiçbir iş yapılamayacak. Bazen kendi başınıza bir şey bulmaya çalışmak daha iyidir.

Bu sadece aşırı uçların genellikle gerçekleşmeyi bekleyen kötü alışkanlıklar olduğunu göstermektedir. Düşünceli bir insan olun, evet, ama bunu kendi iyiliğiniz pahasına yapmayın. Gerçekten de, bir tasarruf hesabı tutmalısınız. Sadece ailenizin ihtiyaç duyduğu şeye sahip olduğundan emin olun. İyi alışkanlıklarınızın kötü alışkanlıklara dönüşmesine ve hayatınızı zorlaştırmasına izin vermeyin.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...