İşyerinde Kötü Alışkanlıklar

İşyerinde birisinin işyerinde kötü alışkanlıkları olduğunda herkes acı çeker. Kötü alışkanlıklar, düşmanca, verimsiz ve hatta güvensiz bir ortam yaratabilir. İşyerindeki kötü alışkanlıklarınızı ancak onları tanırsanız düzeltebilirsiniz.

İşyerindeki en dikkat çekici kötü alışkanlıklardan biri gecikme. Bazı insanlar her şeye geç kalma alışkanlığına sahiptir. Gelmek için geç, moladan geç ve öğle yemeğinden geç. Bu onları sadece işlerini kaybetme tehlikesine sokmakla kalmıyor. Tüm mürettebatın veya ofisin verimliliğini etkileyebilir.

Devamsızlık, insanların kolayca düşebileceği başka bir kötü alışkanlıktır. Yeni bir eğilim, biriken tüm günleri aynı yapmaktır. Hasta günler, kişisel günler ve tatil günleri bir araya getirilir. Sadece birkaç gün izin vardır ve onları nasıl alacağınız size kalmış.

Bu sistemdeki sorun, çok fazla insanın izin günlerini kullanma konusunda kötü alışkanlıklara sahip olmasıdır. Ne zaman hissederlerse çıkarmaya alışırlar. Bilmeden önce tüm günleri gitti. Daha sonra, gerçekten bir acil durum veya hastalık olduğunda, işi ücretsiz olarak kaçırmak zorundalar. Bu arada, iş yükleri başka biri tarafından ele alınıyor.

Evrak işlerinde insanlar genellikle işyerinde kötü alışkanlıklara sahiptir. Gider raporlarında uygun muhasebe yapmazlar. Şirketlerinin ihtiyacı olan faturaları tutmazlar. Şirket otomobillerinde kilometre rekoru tutmuyorlar. Bu da şirketin muhasebe departmanının daha fazla çalışmasını gerektiriyor.

Birçok işçinin evrak işlerinden kaçınma eğilimi vardır. Şantiye raporlarını gerektiği gibi doldurmamak gibi kötü alışkanlıkları vardır. Talep edildiği gibi özel iş raporları hazırlarlarsa, zamanında teslim etmeme konusunda kötü alışkanlıkları olabilir.

Temiz çalışma alanları insanların daha fazla iş yapmalarına yardımcı olabilir. Ancak, masalarını ve ofislerini düzenli tutma konusunda birçok insanın kötü alışkanlıkları vardır. Masalarında kağıt destesi varsa belirli bir organizasyonları olabilir. Ancak, masaları yarı boş pop kutularıyla doluysa ve fast food çantalarını buruştuysa, hiçbir şey yapamaz.

İnsanlar genellikle kötü şeyler kaybetme alışkanlığına girerler. Önemli evrak işlerini kaybedebilirler. Evraklar, şirketin dahil olduğu önemli bir anlaşma için kritik sözleşmeler olabilir. Kötü alışkanlıklarınız üstlenirse, şirkete her şeye mal olabilirsiniz.

Başka işlerde çalışan insanlar araçları kaybetme alışkanlığına sahip olabilirler. Aletlerini döşerken yeterince dikkat etmezler. Gün için temizlemeye hazır olduklarında, belirli bir aracı nereye koyduklarını hatırlamazlar, eğer onu kullanmayı hatırlarlarsa. Bu, düşünmede tembellik anlamına gelen kötü bir alışkanlıktır.

İş yerinde bir izlenim bırakmak istiyorsanız, kötü alışkanlıklarınızı öğrenin. Çalışma şekliniz, masaya getirdiğiniz alışkanlıkların bir sonucu olacaktır. Sizi başarılı kılan iyi alışkanlıklardır.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...