İlişkilerde Kötü Alışkanlıklar

İnsanlar genellikle başka bir kişiyle geçinmek söz konusu olduğunda kötü alışkanlıklarla ilişkilere girerler. Bir ilişkiyi yürütmek için her türlü niyeti olabilir, ancak köklü eğilimler, onların gerçek anlamda bağlantı kurmasını engeller. Böyle birçok kötü alışkanlık var.

Kıskançlık, birçok iyi ilişkiyi rahatsız eder. Bir erkek arkadaş her zaman kız arkadaşının diğer erkeklerle dolaştığından şüphelenebilir. Veya daha incelikli olabilir. Bir kadın, kocasının sürekli olarak yerini alacak başka bir kadın aradığından şüphelenebilir. Her iki durumda da, kıskanç kişinin endişelenecek gerçek bir şeyi olmayabilir. Bu, kötü bir alışkanlıktan başka bir şey olmayacağı zamandır.

Seçici işitme, ilişkilerde kötü bir alışkanlık haline gelen bir başka sorundur. İnsanlar birbirlerinin ihtiyaçlarına dikkat etmezler. Bir kişi kendileri için önemli olan bir şeyi açıklamaya çalışacak ve diğeri “evet, evet” diyecek, ama gerçekten duymayacak.

Sonra, birinci kişi ikinci kişinin ilgilendiği bir şey söylediğinde, aniden tamamen konuşmaya başlarlar. Bu, düşmanlık duygularını teşvik eder ve zaman içinde bir çift giyebilecek kötü alışkanlıklardan biridir.

İnsanlar, diğer kişiye çok fazla yaslanırlarsa, uzun ilişkilerde kötü alışkanlıklar geliştirebilirler. Diğer kişiye o kadar bağımlı olabilirler ki, kendilerine bakma yeteneğini kaybederler. Bir ilişkide olan bir kişi iş nedeniyle sorumsuz olabilir. Yine de kendilerine bakıldığını hissedebilirler, bu yüzden önemli değil. Bu kötü alışkanlıklar hayatlarının her yönünü ele geçirebilir.

Bazı çiftler kavgalarında kötü alışkanlıklara düşerler. Tüm sağlıklı çiftler zaman zaman aynı fikirde olmazlar. Kötü alışkanlıkların geldiği yer argümanların yürütülme şeklidir. Bir partner, akciğerlerinin üstünde bağırmak gibi kötü bir alışkanlığa sahip olabilir.

Başka bir ortak onun yerine bulaşık atabilir. Yine bir başkası diğer kişiye zarar vermeye çalışmak için eski argümanları gündeme getirebilir. Bütün bunlar ilişkilerin kötü alışkanlıklarıdır çünkü üretken bir anlaşmazlık biçimi değildirler.

İlişkilerdeki birçok insan, ortaklarını kötü yönetme alışkanlıklarına girer. Bu genellikle bir kadın hatası olarak tasvir edilmektedir. Ancak erkekler de yapıyor. Bazen ilişkideki her iki taraf da birbirlerini çeker. Bu çok sağlıksız bir ilişki yaratıyor.

Suçlama kendi bedeli ile geliyor. Bu, çok uzun sürerse bir ilişkiyi aşındıran kötü bir alışkanlıktır. Bir kişi tüm suçu alıyor olabilir. Bu durumda, o kişinin benlik saygısı çok düşük bir noktaya gelebilir.

Diğer zamanlarda insanlar birbirlerini suçlayabilirler. Bu olursa, olağan sonuç iki ortak arasındaki kopukluktur. Sorumluluğu kabul etmeyen biriyle ilgilenmek istemiyorlar.

Sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız, kendinizi kötü alışkanlıklarınızdan arındırmanız gerekir. Sizin ve partnerinizin birlikte ne kalması gerektiğini ne kadar çabuk öğrenirseniz, bağınız o kadar iyi olur.

About vis

Check Also

İlişkilerde Kötü Alışkanlıklar

İnsanlar genellikle başka bir kişiyle geçinmek söz konusu olduğunda kötü alışkanlıklarla ilişkilere girerler. Bir ilişkiyi ...