Finansal Kötü Alışkanlıklar

Finansal konularda kötü alışkanlıklara girmek kolaydır. Çok az insanın istediklerini düşünmeden satın almak için yeterli parası vardır. Çoğu insan, satın almalarını planlamak ve kendilerini solvent tutmak için uyanık kalmak zorundadır.

Birçok insanın kredi kartıyla çok fazla borçlanmak gibi kötü alışkanlıkları vardır. Kartları almak kolaydır. Çok fazla çaba harcamadan bir avuç Vize ve Master Kart, bir American Express Kart, bir Discovery Card ve perakende mağazalardan birkaç kart alabilirsiniz. Bu kadar çok kart almak için fazla geliriniz olması da gerekmez.

Kart şirketlerinden hiçbiri, diğer kartlara ödeme yapmanız gerekebileceğini düşünmüyor. Tüm bu kartlara sadece acil durumlar için sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, onlarla kötü alışkanlıklara girerseniz, bunları sınırlarına kadar harcayabilirsiniz. Minimum aylık ödemeleri bile yapamayacağınız bir noktaya ulaşabilirsiniz.

Böyle bir zamanda akrabalarınızdan para ödünç almak isteyebilirsiniz, ancak bu sadece kötü alışkanlıkların bir başka türü olacaktır. Akrabalar size bir süre yardım etmek isteyebilir. Paraya her ihtiyacınız olduğunda onlara gitme gibi kötü alışkanlıklara girmenize izin verebilirler. Yine de, paranın biteceği veya durumun eski olacağı bir gün gelecek. Akraba sadece kredileri durduramaz. Sizinle konuşmayı da bırakabilirler.

Arkadaşlar söz konusu olduğunda, hem borçlanma hem de borç verme kötü alışkanlıklardır. Birçok arkadaşın başa çıkamayacağı ilişkiyi zorlar. Bir arkadaş ne kadar ödünç alındığını unutabilir. Bununla birlikte, yazılı bir sözleşme önerilmesi durumunda düşmanlık olabilir. Bu kötü alışkanlığa girdiğinizde nadiren kazanabilirsiniz.

Bütçe yapmak için oturamamak gibi kötü bir alışkanlığa sahip olduğu için birçok insan maddi sıkıntıya giriyor. Paranın nereye gitmesi gerektiği konusunda genel bir fikirleri var. Hepsinin beyninde olduğunu düşünebilirler. Yine de, kağıda (veya bilgisayardaki bir elektronik tabloya) koymadıkça asla bir araya gelmez. Ancak o zaman her şeyin dahil olduğunu bileceksiniz.

Çoğu kamu hizmeti şirketinin hizmetlerini kesmeden önce belirli bir yetkisiz kullanım süresi vardır. Bazı insanlar bu ödemesiz döneme güvenir ve faturalarını ödemek söz konusu olduğunda kötü alışkanlıklara girerler. Bunu yaparsanız, ışıklarınızı veya suyunuzu kaybetme tehlikesine girersiniz. Ayrıca kredi puanınızı da yok edersiniz.

Bazı finansal kötü alışkanlıklar, insanların çek hesaplarını yönetme şekliyle ilgilidir. İnsanların sıklıkla yaptığı bir şey, işlem yaparken aldıkları evrakları atmaktır. Elbette, atmak için bir zaman var. Ancak, hesabınıza kaydedilinceye kadar, doğru tutarın alındığını doğrulamak için para yatırma, ATM ve ödeme makbuzlarını saklamanız gerekir.

Bazı insanlar çek hesaplarını uzlaştırmamak gibi kötü alışkanlıklara sahiptir. Microsoft Money veya Quicken gibi bir yazılım programı ile internet bankacılığı yapmak istiyorlarsa, kendileri için çok kolay hale getirebilirler. Hesabınızın içinde olması gerektiğini düşündüğünüz şeylere sahip olduğundan emin olmak önemlidir. Bir kere, sahtekarlığı yakalamanın daha iyi bir yolu yoktur. Para alışkanlıklarınızı kontrol altına almak hayatınızı daha az stresli ve daha üretken hale getirebilir.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...