Duygusal Kötü Alışkanlıklar

Ruh hallerinin kötü alışkanlıklar oluşturup oluşturmadığı sorusu ilginç bir sorudur. Birçok duygudurum bozukluğu tespit edilmiştir. Bu ve diğer psikolojik sorunlar bazıları tarafından kesinlikle kötü alışkanlıklar olarak görülür.

Aslında, mevcut ruh halinizde yaşamaya devam etmenin onu sürdürdüğü gösterilmiştir. Mutlu olduğunuzu iddia etmeye karar verdiğinizde, çalışmalar zamanla ruh halinizi gerçekten geliştirebileceğinizi göstermektedir. Bu zor ve hızlı bir kural değildir, ancak insanların ruh halleri üzerinde bazı kontrolleri olduğuna dair bazı işaretler vardır.

Örneğin, ruh hali birçokları için kötü alışkanlıklardan daha fazlası olabilir. Bipolar bozukluk veya başka bir psikiyatrik sorun olabilir. Bununla birlikte, bazıları için ortaya çıkan her duyguyu veriyor olabilirler. Kaprisleri üzerinde hiçbir kontrol sahibi olmamaya dair kötü alışkanlıkları var.

Kötümser olmak, depresyon belirtisi olarak da görülebilecek kötü alışkanlıklardan biridir. Yine de, çoğu için, bu sadece bir düşünce alışkanlığıdır. Kendilerine karamsarlığın kazan-kazan düşüncesi olduğunu söyleyebilirler.

Eğer işler yolunda giderse kazanırsınız. Eğer işler ters giderse, haklıydınız, bu yüzden kazanırsınız. Bu insanlar başlangıçta şeylerin olumlu tarafına bakarak huysuzluklarını geliştirebilirler.

Endişe verici bir ruh halinde olmak karamsar olmaya benzer. İki kötü alışkanlık arasındaki fark, endişelentiğinizde takıntılı olmanız ve yaklaşan olayları korkutmanızdır. Kötü endişe alışkanlığınız varsa, özellikle de doğru türde bir yardımınız varsa, kendinizi yavaşça eğitebilirsiniz.

Bağımlılık tam olarak bir ruh hali değil, duygusal bir durumdur. Sevilen birini zararlı davranışlar yapmaya teşvik eden bir dizi kötü alışkanlıktır. Örneğin oğlunuzun alkolik olmasını istemezsiniz.

Bununla birlikte, sürekli olarak başkalarına davranışları için bahaneler yaparsınız. Eğer daha iyi olmasını istiyorsanız, ayağa kalkmalı ve kötü alışkanlıklarınızı bırakmaya karar vermelisiniz. Onu eylemlerinden sorumlu tutmalısın.

Hipokondriniz varsa, duygusal olarak acı veren kötü bir alışkanlığınız vardır. Elbette, hipokondriya sahip bir kişinin psikolojik yardıma ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, kişinin alacağı tedavi muhtemelen kötü düşünce alışkanlıklarını değiştirmelerine yardımcı olmaya odaklanacaktır. Hastalıkları ve kendi bedenlerini düşünmenin yeni yollarını öğrenecekler. Bu onlara duyguları üzerinde biraz kontrol verecektir.

Eğer çok fazla dikkat çekerseniz, terk etmeyi öğrenebileceğiniz kötü alışkanlıklarınız olur. Bu, geçmişinizdeki bir şeyle ilgili olabilir. Belki de çocukken görmezden gelinmiştiniz çünkü evde başka needi bir kişi daha vardı. Sinir bozucu yollarla dikkat çekmenin kötü alışkanlıklarını öğrendiniz. Bu kötü alışkanlığı ehlileştirmek onun onaylanmasını ve muhtemelen profesyonel yardım gerektirir.

Duygusal durumlarla ilgili kötü alışkanlıkların kırılması genellikle zordur. Bazen kendi başınıza yapamıyorsanız bunların üstesinden gelmek için yardıma ihtiyacınız olabilir. Duygusal kötü alışkanlıklarınızı ne kadar çabuk bırakırsanız, hayatınız o kadar mutlu olur.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...