Bir Araba Gösterisinde Araba Almalı mıyım?

Yani uyandın ve hafta sonu için planlanan araba gösterisine katılmaya karar verdin. İçeri girersin ve mevcut muhteşem arabalara bakmaya başlarsın. Birden kendine sahip olma dürtüsüne yakalandın. Sadece çarpıcı görünüyor ve sadece sahibi ile şaka ve satmak isteyip istemediğinizi özellikle muhteşem bir araba görüyoruz. Aslında istedikleri fiyata cevap veriyorlar. Ne yapman gerekiyor?

Bir parçanız satmaya hayır diyeceğini umuyordu ve bir parçanız harikulade bir araba satın alma fikrinin içinde heyecanlandı. Ancak bu gerçekten akıllıca bir karar mı? Bir araba şovundan bir araba satın almak gerçekten akıllıca bir yatırım mıdır? Uzaklaşıp sakinleşmeli mi yoksa çek defterini derhal mi çekmelisin? İç çocuğunuz muhtemelen arabayı almak için bağırıyor, ama arabanın değerini biliyor musunuz?

Etrafta dikkatlice alışveriş yapmak ve ilgilendiğiniz aracın değerinin ne kadar olacağını görmek için vaktiniz olmadıkça, araba fuarında araba almaktan kaçınmalısınız. Otomobiller hakkında zaten geniş bir bilgiye sahipseniz, bu bir görev kadar büyük olmayabilir, ancak bu muhteşem otomobillerle hiçbir deneyimi olmayanlar için çok fazla ev ödevi olabilir.

Ek olarak, bir otomobil şovu sırasında araç sahibi aracın özelliklerini tartışmak için fazla zamanınız olmayacak. Bu sadece, arabalarının etrafında, izledikleri kadar çok insanın bulunmasının bir sonucudur. Kesinlikle birisinin arabaya zarar vermesini istemiyorlar ve kesinlikle birinin motorla uğraşmasını istemiyorlar. Sizinle araba hakkında konuşsalar da, muhtemelen sadece yarı-dikkat ediyorlar.

Ek olarak, bir araba şovu sırasında aracı bir test sürüşüne alamazsınız, çünkü çoğu araba şovu, araçların kendilerine atandıkları yere park ettikten sonra hareket etmesine izin vermek için tasarlanmamıştır. Ek olarak, araba şovlarında, kalabalığın arasından geçmeyi denemeyi tehlikeli kılan ve dikkatli olmazsanız gerçekten ciddi sorunlar yaratabilecek çok sayıda insan grubu vardır.

Gerçekten delicesine aşık olduğunuz ve satın almaya kararlı bir otomobil bulursanız ve satış konusunda ciddi bir mal sahibi bulursanız, aracın satış fiyatını ve ayrıca sahiplerin iletişim bilgilerini istemeniz gerekir. Gösteriden sonra bağlantıda olacağınızı söyleyin. Bu, sakinleşmenize ve rasyonel olarak düşünmenize ve ayrıca aracın sahibinin sorduğu şeye kıyasla değerinde bir fiyat araştırması yapma şansına sahip olacak. Genellikle, alıcıyla iletişime geçmeden önce araç gösterisinden sonra en az bir gün veya iki saat beklemelisiniz, böylece araştırma yapmak için yeterli zamanınız olur.

Bir kez alıcıyla buluştuğunuzda, aracı bir deneme sürüşüne götürmeli ve çok yakından incelemelisiniz. Ayrıca motoru ve şanzımanı da sorun. Gösterilerdeki birçok otomobil orijinal parçalar değildir; Genellikle gözünüzün önünde olanı yaratmak için çeşitli diğer araçların parçalarını çeken özel yapım arabalardır. Bu konuda iyiyseniz o zaman kabul edilebilir, ancak aracı satın almadan önce bunun farkında olmalısınız. Diğer hususlar, aracın genel durumu ve yaş.

Bir test sürüşüne girdikten sonra satın almayı düşünmek için bir veya iki gün daha sürmelisiniz. Unutma, bu bir araba; oldukça ucuz bir CD ya da televizyon bile değil. Bu araçlar çok pahalıdır ve bakım ve onarım maliyetleri de oldukça büyük olabilir. Dikkatli bir araştırma yapmak için zaman ayırırsanız ve şovdan sonra araba satın alma konusunda iyi bir karar verirseniz, bu harika bir deneyim olabilir. Otomobilin muhteşem olduğundan ve pazarın inanılmaz olduğundan kesinlikle emin değilseniz, gösteri sırasında araba almaktan kaçının.

PPPPP (kelime sayısı 704)

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...