Bağımlılık Yapan Kötü Alışkanlıklar

Soru şudur: “Bağımlılıklar aslında kötü alışkanlıklar mıdır?” Alışkanlık alışkanlığı modeline göre, onlar. Bu bağımlılık teorisi, bir fark olduğunu söylemenin tek nedeninin “bağımlılara” zulmetmek olduğunu belirtir.

Kötü sigara alışkanlığı olan insanlar genellikle çok zulüm görürler. Sigara içmek yasa dışı olmasa da (en azından henüz değil), bir bütün olarak toplum tarafından kapatılmaktadır. İlk başta, her yerde sigara içebilirsiniz. Annelik bekleme odalarında babalar füme bekliyor. Sonra, binalarda sigara içebilirsiniz, ancak sadece belirlenmiş bir sigara odasında.

Sonra binanın dışında belirlenen sigara içme alanı geldi. Artık restoranlar, barlar ve tüm şehirler sigara içmiyor. Görünüşe göre birçok insan kötü alışkanlıklarından vazgeçti. Bununla birlikte, daha önce bağımlı olduklarını hatırlamıyorlar. Gerçek şu ki, bir şekilde, hala bağımlılar ve her zaman olacaklar. Bağımlılık böyle çalışır.

Başkalarını ikinci el dumanlarının kötü etkilerinden kurtarmak için, birçok insan kötü alışkanlıklarını dumansız tütüne dönüştürdü. Tütünün içilmemesi, nikotinin bağımlılık yapmadığı anlamına gelmez. Sigara kadar kırmak kadar kötü bir alışkanlık olduğu söyleniyor. Onu bırakan insanlar da yamalar ve nikotin sakızı veya Zyban kullanırlar.

Uyku hapları da içine girmek için kötü alışkanlıklar. Uykuya dalmak için daha yüksek ve daha yüksek bir doza ihtiyacınız olacak kadar bağımlılık yapabilirler. Sonunda, hiç yardımcı olmazlar. Bazı insanlar onları uyutmak için bir doza ulaşmak için aşırı dozda. Sizi düzeltmek genellikle bir doktor ve / veya uyku kliniği tarafından müdahale edilir.

Aşırı içerseniz alkol kötü bir alışkanlık olabilir. Bazı fiziksel durumları olan bazı insanlar için yine de riskli olabilir. Belirli ilaçlarla karıştırıldığında tehlikeli olabilir. Bununla birlikte, bir kişi alkole bağımlıysa, bununla ilgilenmeyecektir. Ayrıca işleri veya ilişkileri hakkında da endişe etmeyeceklerdir. Her şey bir sonraki içecek hakkında olacak.

İlaçlar çeşitli kötü alışkanlıklar ortaya çıkarır. O kadar çok yasadışı uyuşturucu var ki sayılamayacak kadar çok. Farklı etkileri vardır ve farklı seviyelerde bağımlılığa neden olurlar. Bazılarının hızlı ve yıkıcı sonuçları vardır. Diğerleri kısa vadede çok az hasar verir. Yine de hepsi kötü alışkanlıklar.

Kulüp ilaçları, eroin, kokain, metamfetamin ve halüsinojenler vardır. Tüm bu ilaçlar kötü olabilir. İnsanların bir yaralanma veya başka bir tıbbi durumla başlayarak kötü alışkanlıklara maruz kaldıkları yasal ilaçlar da vardır. Bunlar percocet gibi ağrı hapları veya kas gevşeticiler olabilir. Ayrıca çok bağımlılık yapıcı kötü alışkanlıklar.

Bağımlılık yapan kötü bir alışkanlığınız varsa, üstesinden gelmek için muhtemelen bir çeşit yardıma ihtiyacınız vardır. Aslında, ciddi bir bağımlılığınız olduğunda, bağımlılığınızın manzaralarını, kokularını veya seslerini deneyimlemek, beyninizi tekrar bu bağımlılık modunda başlatacaktır. İnsanların yıllarca bağımlılık yapıcı kötü alışkanlıklarla mücadele etmeleri şaşırtıcı değil.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...