Aracınızın İçini Detaylandırmak

Zamanlarının çoğunu arabalarında saatlerce hatta günlerce değerli bir hediye olarak sunmak için harcayan otomobil severler için, iç mekanı temizlemek dış mekândan daha önemlidir. Meraklılar zamanlarının çoğunu arabalarının içini detaylandırmak için harcayacak ve hala mantıklı olacak. Teknik olarak, bir otomobilin iç kısmının ikiye bölünmüş iki yüzeyi vardır: otomobilin koltuklarının kumaşını içeren nefes alabilir yüzeyler ve gösterge paneli gibi vinil.

Aşama 1 ? Vakum
Vakumu prize takmadan ve temas eden her şeyi teneffüs etmeden önce, paspaslar, oto kitleri vb. Gibi işinize karşı çıkacak şeyleri çıkarmanız gerekir. Güçlü bir vakum kullanmanız gerekir. Şarj edilebilir pillerden geçen küçükler, aracınızın çakmak fişine takılanlardan daha fazla olmayacaktır. Evinizin elektrikli süpürgesi gibi daha güçlü bir şey kullanmanız daha tavsiye edilir. Bu iş için mükemmel olurdu.

Paspasları çıkarın ve temizliği ayrı olarak yapın. Yakında sıvı temizleyiciyle temizlenecek olanları içeren her şeyi görünce vakumlayın. Aracınızın içindeki, sert kenarlı tutturuculardan gelen herhangi bir darbeyle evlenebilecek yerler için bir fırça kullanın.

Adım 2 ? Vinil yapmak
Bu, vakumlamadan daha kolaydır. Sadece araba dükkanlarında ve benzerlerinde hemen hemen bulunabilen Simple Green gibi bir vinil temizleyici kullanın. Konsantrasyonun bir kısmını suya seyreltin, ardından inatçı lekeler için yoğunlaşın. Karışım içindeki yumuşak bezi kazın ve ardından ilgili bölümlere liberal bir şekilde uygulayın. Uyguladıktan sonra, hemen mikrofiberden yapılmış bir havlu kullanarak kurulayın. Metalik yüzeylerde kullanılması tavsiye edilmez.

Aşama 3 ? En içteki temizlik
Bunun için gücünüz varsa, iç detaylarını her yaptığınızda araba koltuklarını çıkarın. Temizliğin bu kadar kapsamlı olmalı. Temizliği engelleyecek koltukunuz yoksa, koltukları çıkarmanıza izin vermeyen arabalar olsa da, sadece küçük alanlardan kirleri çıkarmak için çok çalışmanız gerekecekse, iç mekanı temizlemek sizin için daha kolay olacaktır. arabanızın koltuklarında mevcut.

4. adım mı? Zemin paspası temizliği
Bu da kolaydır. Onları arabanızın iç kısmından çıkardıktan sonra, balinaları uzaklaştırın, sonra hortumlayın ve bunları dışarıdan yıkama işinin bir parçası olarak kabul edin. Bunu yapan çoğunluk kirlenmeyi çoğaltır ancak bazıları oldukça zor bulabilir. Dış yıkama işi yapmazsa, halı temizleyici uygulamak ve fırçalamak gerekir.

Sürücü koltuğunun vinil ile kaplanmış olan kısmını, seçtiğiniz eşdeğeri ile temizleyin. Asla alanı giyinme ile işlemeyi denemeyin, sürücünün kayması gibi bazı sorunlara neden olabilir ve pedallarda zorluklar olabilir.

Sert ipucu: İçinizi temizlemeyi planladığınızda sıcak veya ılık su kullanmak her zaman iyidir. Bir mikrodalga fırında ısıtabilirsiniz, ancak bu strateji yalnızca evde yapanlar için düşünülmüş olsa da, profesyonel araba detaylandırma söz konusu olduğunda, model daha güçlü olacaktır. Diğer modeller su ısıtma için hükümler sağlayacaktır.

About vis

Check Also

Finansal Kötü Alışkanlıklar

Finansal konularda kötü alışkanlıklara girmek kolaydır. Çok az insanın istediklerini düşünmeden satın almak için yeterli ...