Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en unutulmaz anı kendi arabanıza sahip olmaktır. Aracınız en iyi görünüyor ve hissediyorsa daha çok şaşıracaksınız. Ancak, arabanın görüşünü korumak için yapmanız gereken bazı ayarlamalar vardır. Zamanında, otomobilinizin üreticisinden satın alınmış gibi görünmesi için yeniden işlenmesi gerekir.

Duman, çizik, kir, ısı gibi dış elemanlarla ve bir otomobilin bütünlüğünü büyük ölçüde etkileyen tüm faktörlerle karşılaşması nedeniyle çok fazla yenileme işlemine tabi tutulmalıdır. Bunları ortadan kaldırmak için, arabanızı bir araba detaylandırma istasyonuna getirmeniz ve şartlandırmanız gerekir.

Araba detaylandırmada, tercihinize göre aracınızla yapılabilecek birçok seçenek vardır. Detaylandırma tamamlandıktan sonra, iç ve dış kısımlarını daha hoş bir şekilde görmek için aracınızın bütünlüğünü korumalısınız. Şimdi, bunu yapmak için, aracınızı her türlü hoş olmayan işaret veya hasardan korumanın bazı yolları.

1. Çizikler!
Arabanızda bir çizik çok can sıkıcı bir manzara! Bu sadece o küçük çizik yapan kişiyi avlamak istiyor. Çizikler arabanızın her şeyden önce bir numaralı düşmanı olarak kabul edilir. Herhangi bir maliyetle çizilmekten kaçının. Kiri ve kiri, arabanızın boyasına sürdüğünüzde izler bırakabileceğini ve ışıkla vurulduğunda görünür olacağını bilmelisiniz. Bu elemanlar arabanıza zımpara görevi görür ve matlaşır. Arabanızın boyasıyla temas edecek her şeyin yumuşak ve küçük kalıntılar içermemesi gerektiğini hatırlamanız gerekir.

2. elemanları korumak
Dış ortam ve aracınızın karşı karşıya olduğu sıcaklık, belirli büyük ve küçük hasarlar verebilecek unsurlardan sadece birkaçıdır. Aracınızı her kullandığınızda, herhangi bir elemanla herhangi bir teması azaltmak için garajınızın içinde saklamanız gerekir. Araba örtüsü de tavsiye edilir. Güneş ışığı aracınızın bozulmasına yardımcı olabilir ve bu nedenle vazgeçilmez bir bakım miktarına önem verir.

3. Balmumu
Derinlik ve parlaklık sağlamak yeterli değildir. Aracınızı daha önce bahsedilen elemanlardan korumak için detaylandırma görevlerinizin bir parçası olarak balmumu sürmelisiniz. Bu koşullar, yalnızca araçlarınızın iç ve dış kısımlarına bakarken daha dindar olmanızdan kurtulabilir. Balmumu uygulamasından sonra arabanızı kaplayabilir ve ertesi sabah ne kadar parlak olacağına şaşırabilirsiniz. Aracınızın yüzeyinde kontroller yaptığınızdan emin olun. Bu, ne olacağını tahmin etmenize yardımcı olacak belirli koşulları fark etmenize yardımcı olacaktır.

4. Ayrıntılı alışkanlık
Arabanızı detaylandırmak günah değildir. Dahası, insanların şeyleri nasıl ele aldığınıza ve sizin için nasıl ifade ettiklerine dair izlenim katacaktır. Her ay arabasını yıkayamayan bu tip biriyseniz, arabanızın durumunu kabul etmeyin. Bırakın başkası sizin için yapsın. Mümkün olduğunca, her ay bir kez arabanızı detaylandırmanız gerekir.

Mümkün olduğunca sık arabanızı yıkayıp detaylandırabilirsiniz ve bu harika olur. Bu, aracınızın sürekli olarak yaşadığı zorlu koşullar olduğunda da tavsiye edilir.

About vis

Check Also

İlişkilerde Kötü Alışkanlıklar

İnsanlar genellikle başka bir kişiyle geçinmek söz konusu olduğunda kötü alışkanlıklarla ilişkilere girerler. Bir ilişkiyi ...