Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en unutulmaz anı, kendi aracınıza sahip olmaktır. Arabanız en iyi şekilde görünür ve kendini gösterirse daha çok şaşıracaksınız. Ancak, otomobilin görünümünü korumak için yapmanız gereken bazı ayarlamalar vardır. Zamanında, aracınızın üreticisinden alınmış gibi görünmesi için tamir edilmesi gerekir.

Duman, çizik, kir, ısı gibi dış unsurlarla ve otomobilin bütünlüğünü büyük oranda etkileyen faktörlerin tümü ile karşılaştığından dolayı çok fazla yenileme yapılmalıdır. Bunlardan kurtulmak için, arabanızı bir araba detaylandırma istasyonuna getirip şartlandırmak zorundasınız.

Otomobil detaylarında, tercihinize göre aracınızla yapabileceğiniz birçok seçenek var. Detaylandırma tamamlandıktan sonra, içini ve dışını daha iyi görebilmek için aracınızın bütünlüğünü korumalısınız. Şimdi, bunu yapmak için, arabanızı herhangi bir tatsız işaret veya zarardan korumanın bazı yolları.

1. Çizik!
Arabanızda bir çizik gibi can sıkıcı bir manzara! Bu sadece o küçük çizik yapan kişiyi avlamak istemenizi sağlar. Çizikler, her şeyden önce arabanızın bir numaralı düşmanı olarak kabul edilir. Her ne pahasına olursa olsun çiziklerden kaçının. Arabanızın boyasına sürüldüğünde kir ve pisliğin iz bırakabileceğini ve ışıkla çarptığında görülebileceğini bilmelisiniz. Bu elemanlar aracınıza zımpara kağıdı gibi davranır ve matlaştırır. Arabanızın boyası ile temas edecek her şeyin yumuşak ve küçük artıklar olmadan olması gerektiğini hatırlamanız gerekir.

2. elementlerden koruyun
Dış ortam ve arabanızın karşısına çıkan sıcaklık, belli başlı ve küçük hasarları verebilecek unsurlardan yalnızca birkaçıdır. Arabanızı her kullandığınızda, herhangi bir elemanla teması azaltmak için garajınızın içinde saklamanız gerekir. Araba örtüsü de tavsiye edilir. Güneş ışığı aracınızın bozulmasına yardımcı olabilir ve bu nedenle vazgeçilmez bir bakım miktarına önem verebilir.

3. Balmumu
Derinlik ve parlaklık sağlamak yeterli değildir. Arabanızı, daha önce belirtilen unsurlardan korumak için detaylandırma görevlerinizin bir parçası olarak balmumu uygulamanız gerekir. Bu şartlar, yalnızca arabanızın içindeki ve dışındaki araçlarla ilgilenirken daha dindar olmanız durumunda kurtulabilir. Balmumu uygulamasından sonra arabanızı kapatabilir ve ertesi sabah ne kadar parlak olacağına şaşırabilirsiniz. Aracınızın yüzeyinde incelemeler yaptığınızdan emin olun. Bu, ne olacağını tahmin etmenize yardımcı olacak belirli koşulları fark etmenize yardımcı olacaktır.

4. Alışkanlık olarak ayrıntı
Arabanızı detaylandırmak günah değildir. Dahası, insanların bir şeyleri nasıl kullandığınıza ve sizin için ne anlama geldiğine dair izlenimlerini artıracaktır. Her ay arabasını yıkayamayacak türde bir kişi iseniz, aracınızın koşullarını kabul etmeyin. Başka birinin sizin için yapmasına izin verin. Mümkün olduğunca her ay bir kez arabanızı detaylandırmanız gerekir.

Arabanızı mümkün olduğunca sık yıkamak ve detaylandırmaya devam edebilirsiniz ve bu harika olurdu. Bu, aracınızın sürekli olarak yaşadığı zorlu koşullar olduğunda da önerilebilir.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...