Araç Detaylandırma İpuçları: Arabanızı Yıkama-Kurutma

Bu bir hafta sonu! Arabanızı yıkamak ve aynı zamanda onu detaylandırmak ne kadar iyi. Yıkama sayesinde aracınızla temas eden bazı kalıntıları çıkarabilirsiniz. Aracınızın iç ve dış yüzeyinde ne kadar kir biriktiğini görünce şaşıracaksınız. Yıkanmak banyoya benzer, ancak ayda bir veya iki kez araba yıkamayı yapabilirsiniz ve bu yeterli olacaktır. Tüm araba detaylandırma işlemleri aracınızı yıkamakla başlar, ardından diğerleri takip eder. Artık banyodan yeni kıyafetler ve parfümler çıkaramazsınız, değil mi? Eh bazı insanlar için, ama gerçekten gitmek için bir yol değil.

Aracınızın uygun yıkama teknikleri ile nasıl gidiyorsunuz? Devamını oku�

1. Durulayın.
Durulama başlangıçta ve siz aracınızı yıkadıktan sonra yapılır. Bazı çıkarılabilir kirleri temizlemek için aracınızı iyice durulamanız gerekir ve istiflenenler yumuşar. Taşan su ile bir hortum kullanın ancak akışın aracınıza zarar verecek kadar sert olmadığından veya amacınıza ulaşamayacak kadar yumuşak olmadığından emin olun. Sert su akışları, araba çizilmesinin nedeni de olabilir; bu yüzden aşırı su basıncı tavsiye edilmez. Detaycılar, nozul kullanmak zorunda kalmadan, suyun aracın üstünden veya hortumdan serbestçe akmasını tercih ederlerdi.

2. Deterjan kullanımı.
Arabanızı kapatırken, yalnızca mutfağınızda veya banyonuzda kullandığınız şeyleri değil, aracınız için özel olarak kullanılan deterjan türünü kullandığınızdan emin olun. Bulaşık deterjanı veya sıvısı kullanmayın, çünkü bunların hepsi çok güçlüdür, bu da arabanızın çiziklerine katkıda bulunur ve balmumundan sıyrılır.

3. Karıştırın.
Daha basit bir bağlamda, hepsi bu kadar. Ekipmanlarınızı ve aletlerinizi hazırladıktan sonra, artık deterjanınızı üreticinin talimatlarına göre karıştırabilirsiniz. Karışımı veya süngeri karıştırılmış çözeltiyi tutan su kabına batırın. Başka bir şey yapmadan önce, aracınızın güvenliğini arttırmak için bu talimatları izlemelisiniz.

Water Su ve deterjan konusunda cömert olun. Küçük bir araba için ortalama 3 veya 4 kova su ve orta ölçekli bir araba için 5 ila 6 kova kullanabilirsiniz.

Sections Yıkama bölümler halinde yapılmalıdır. En baştan başla. Bu, durulamanın nispeten daha kolay olmasını sağlayacaktır. Çatıyı yaptıktan sonra kapı, çamurluk ve diğer araç bölümlerine geçebilirsiniz. Parçalar arasında iyice duruladığınızdan emin olun. Sabun uyguladıktan sonra, film gelişmeyecek şekilde durulayın. Köpükler, sabunun kurumasına ve çirkin bir leke oluşmasına neden olur.

Sections Bölümleri yıkadıktan hemen sonra, aracın tüm gövdesini yıkamak veya durulamak zorundasınız. Bol miktarda su kullanın, böylece tüm sabun iyice yıkanır. Sabunun sızabileceği ve gizlenebileceği kızıllıklar, çatlaklar ve köşe uçları bırakmayın.

Wash İlk yıkamadan memnun değilseniz, o zaman ikinci kez yapın. Kabul edilebilir sonuçları görmek, yapılanlara razı olmaktan iyidir. İkinci kez yıkamak fena değildir, çünkü ayrıntılarda ilk yıkamayı temizlemenin yoludur.

İlk yıkama görülen kirin çoğunluğuyla ilgilenir, ikincisi ise kirlenmenin geri kalanını yapar. Bu, detaylandırmanın iyi olduğu şeydir.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...