Arabanızın Bir Sonraki Gösteride Öne Çıkmasına Yardım Edin

Girdiğiniz bir sonraki araba şovunda aracınızın gerçekten öne çıkmasına gerçekten yardım etmekle ilgileniyorsanız, aracınızın mümkün olan en iyi görüntüyü sunmasını sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Yüzlerce başka otomobil yoksa, onlarca kişi olması muhtemeldir, bu nedenle hakimler üzerinde gerçekten iyi bir izlenim bırakmak için aracınızın mümkün olan en iyi tekerleği ortaya koymasını sağlamalısınız. Düzgün hazırlanmamış bir araba almak, normalde ne kadar iyi göründüğü veya benzersiz olduğu fark etmeksizin, genellikle boş elden yürümenizi sağlar.

İlk adımınız her zaman arabanın dışını temizliyor olmalıdır. Bu arabanın etrafındaki tüm yerlerdeki tüm yarıkları içerir. Tekerlek yuvalarını, lastikleri, kapı kollarını, cam contalarını, araç plakasını ve kirlenebilecek diğer tüm yerleri temizlemeyi unutmayın. Temiz görünse bile, iyi görünmesini sağlamak için tekrar temizleyin.

Arabanın dışını bitirdikten sonra içeri girmeye başlayabilirsiniz. Gösteriye gitmeden önce arabada iyi bir temizlik yapmak iyi bir fikirdir. Bu, tüm havalandırma kanalları, emniyet kemerleri, iç kısımdaki cam contaları, kısa göstergeler, anahtarlar ve görünür ve görülebilen herhangi bir şeyi temizlemeyi içerir. Pedallara, kapı kollarına, pencere kollarına ve döşemelere daha fazla dikkat etmelisiniz. Döşeme, bir elektrikli süpürge kullanılarak yeterince temizlenebiliyorsa, daha hızlı bir işlemdir ancak inatçı lekeleri şampuanladığınızdan da emin olun. Korunması ve parlak görünmesi için iyi görünmesi için aracın içindeki tüm vinil veya deri üzerinde koruyucu mendil kullanmak için zaman ayırmalısınız. Tahta aksanınız varsa, aynı zamanda korunmalarını ve parlak olmalarını sağlayın.

Camları içeride ve dışarıda birkaç kez iyice yıkayın. Lekeler, çizgiler veya lekeler olmadığından emin olmanız gerekir. Kirli görünen herhangi bir şey tekrar temizlenmeli ve ilk kez temizledikten sonra bile ön camda kir veya kalıntı kalmadığından emin olmak için tekrar temizlemek akıllıca olacaktır. Ayrıca tüm aynalara ve araçtaki tüm kromlara dikkat etmeli ve her şeyin parlak ve yeni gibi görünmesini sağlamalısınız.

Ayrıca yorgunluk da temizlenmelidir, ancak araba şovuna vardığınızda lastikler hakkında kısa bir süre aramanız gerekebilir. Sadece gösteriden önce lastikleri temizlemek yerine, lastikleri temizlemek için gerekli malzemeleri getirdiğinizden emin olmalısınız. Lastikler yolda kirli değilse, şov sırasında temizlemeyi bırakabilirsiniz, ancak her zaman en azından lastiklerin yanlarının tamamen temiz olduğundan ve kir ya da toz olmadığından emin olun.

Son adımlarınız, gösteriden önce arabanın cilalanmasını ve cilalanmasını sağlamak olmalıdır. Daha sonra şovun kendisinde gerekirse buna dokunulabilir, ancak arabadaki boya işinin gerçekten etkilenip etkileyici görünmesini sağlar. Mumlu olmayan temiz bir arabaya sahip olmak, hakimler için biraz hayal kırıklığı yaratabilir, bu nedenle, aracı balmumak için fazladan zaman ayırmak, hakemlerle yarışırken önemli puanlar alabilen büyük bir adımdır.

Genel olarak, arabanızda her zaman araba gösterilerinde güçlü, temiz ve görkemli bir izlenim bırakmalıdır. Gösteri amacıyla devam eden bir çalışma olarak üzerinde çalıştığınız bir aracı kullanmıyorsanız, asla kirli ya da parçalara ayrılmış bir aracı kullanmamalısınız. Sadece güzel, temiz, parlak ve tamamlanmış arabaları almak, hakimin aracınızdaki kir yerine tüm zorlu çalışmalarınızı fark etmesini sağlamanın en iyi yollarından biridir.

PPPPP (kelime sayısı 665)

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...