Araba Tekerleklerinizin Detaylandırılması

Aracınızı etkili bir şekilde ayrıntılandırmak için önce kategorileri bilmeniz gerekir. Boyanmamış tekerlek ve boyalı olan var. Bu tekerlek kategorilerinin her ikisinin de ortak bir yanı var ve bu da fren tozu. Tozun muaf olabileceği hiçbir yol yoktur. En pahalı otomobil bile, olduğu kadar toz almasından muaf değildir.

Fren tozu, jantınızın dış kısmını kaplamaktan sorumlu olan ve rahatsız edici bir görünüme neden olan bir şeydir. Fren tozu kaynakları, fren balataları olan şeye yakın olan kısımdır. Bu pedler aşındığında, freni kaplayan toz haline gelirler. Korkma, çünkü bu sinir bozucu fren tozlarına bir çözüm var. Fren tozlarını almak için tasarlanmış ve boyanmamış ve boyanmış jantları almak üzere satın alınacak olan otomobil mağazalarında jantlar için özel temizleyiciler çok mevcuttur.

Jantlarınızın boyasından emin değil misiniz? Cila alabilir, hafif olanı olmalı, sonra beyaz havluya koyun, arabanızın tekerleğini ovalayın. Bezinden siyah bir renk görürseniz, boyalı olmayan bir tekerleğiniz vardır, bu da yüzeyinin metalden yapıldığı anlamına gelir. Öte yandan, havlunuzun tekerleğinizle aynı renge sahip olduğunu görürseniz, boyanması gerekir. Eğer siyah görmüyorsanız fakat daha sonra tekrar jant metalik bir yüzeye sahipmiş gibi görünüyorsa, açık kaplamalı bir jantınızın olması ihtimali vardır. Şeffaf kaplamalı tekerleklerle karşılaşırken, sadece boyalı tekerleklere uygulayacağınız şekilde davranabilirsiniz.

Boyanmamış bir tekerleğiniz varsa, uygun temizleyiciyi kullanmak için kullanılan malzemenin türünü belirlemelisiniz. Yüzeyin işlem görmemesi gereken önemli bir fark yaratabilir. Farklı yüzeylerin gerekliliklerinden emin değilseniz, aracınızı tekerlekleri ile tedarik eden fabrikaların el kitabına bakabilirsiniz.

Aracınızın yüzey yıkamasını tekerlek temizliğinden ayırmanız daha tavsiye edilir. Bu, lastikler ve tekerlekler büyük miktarda kir parçacıkları içerme eğiliminde olduklarından, herhangi bir çizilmeyi azaltacak veya tamamen önleyecektir. Aynı süngeri veya eldiveni kullanırsanız, tekerleklerden gelen parçacıkları arabanızın yüzey boyasına aktarabilirsiniz, bu da çiziklere neden olabilir.

Tekerleklerin tüm kiri alan ve aracınızın en kirli yerlerinden biri olarak kabul edildiğini ve bu nedenle daha agresif bir temizlik yapması gerektiğini unutmayın. Tekerleklerinizi ayrı bir şekilde temizlerseniz, arabanın asıl yüzeyinde kullanmamanız gereken daha yüksek konsantrasyonlu bir deterjan kullanabilirsiniz, çünkü balmumu giderilmesine neden olur.

Tüm parçaları etkili bir şekilde temizleyebilmek için aracın tüm parçalarının alandan kaldırıldığından emin olmalısınız. Parçaları ayrı ayrı yıkamak size daha verimli bir araba detaylandırma işi sağlayacaktır. Çıkarmadığınızdan, doğru yerlere yerleştirebilmeniz için çıkardığınız parçaları kaybetmediğinizden emin olun. Ve düzgün şekilde yerine koymak için çıkardığınız yöntemi hatırlamaya çalışın.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...