Araba Detaylandırma İpuçları: Kıvrıklar ve İpuçları

Bazı akrabalarla uğraşmak böyle bir iş olabilir, ama hepsi buna değer. Yine de, akrabalarınızdan nasıl kurtulacağınıza dair ipuçları olabilir. Araba detaylandırması yapılabilir ya da kendin yapabilirsin.

1. Ön cam sileceklerini yıkamak istiyorsanız, yüzeye sert uygulamalar için ayrılmış bir sünger eldiven kullanın. Ön camlarınızı zaman zaman pansuman işlemleri uygulayarak biraz daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Aşırı işlem artıklarını silerek o yüzeyde kurumaması için silmelisiniz. Ön cam sileceklerinin araç sahibine yağmur ve kar zamanlarında yardım etmesi bekleniyor, bunun üzerine detaylara dikkat etmek için daha fazla neden var.

2. Yeni boyanmış veya yeniden boyanmış bir arabanız varsa, yeni uygulanmış boyaların ilk önce sertleştirilmesi gerektiğinden dolayı, arabanıza sürülen cila süresinin uzunluğuyla ilgili olarak aracınızı boyayan kişiye danışın. Çözücülerin tüm detaylandırma işleminin bir parçası olarak dağılmalarını sağlayın. Eğer yanlışlıkla? Boya henüz kurumuş olmasa bile uygulanan balmumu? o zaman bal mumu kendisinin tüm dağıtma işlemine müdahale edecektir. Yeni otomobiller bu kritik dönemde muaf tutulur çünkü yeni yapılan bir arabanın boyası otomobili yapan fabrikaların fırınlarında sertleştiği için, balmumu yapılmasını beklememeyi seçebilir.

3. Anteninizin direği için grafit yağı kullanın. Grafit kaplama, herhangi bir tıkanıklık belirtisi olmadan alçaltmayı ve yükseltmeyi daha verimli hale getirecek ve bu, elektrik ünitesini daha güvenilir hale getirecektir. Bu, özellikle arabanızın anteni ile zor zamanlar yaşıyorsanız etkilidir.

4. Aracınızın camının içini veya dışını temizleme noktasındayken, dışını siliyorsanız dikey bir hareket yapın ve iç mekanda yatay bir hareket kullanın. Bu hareketlerde, temizliğin normalde yaptığınızdan daha etkili olduğundan eminiz. Eğer herhangi bir çizgi iziniz varsa, elbette, çizgili tarafın tahmin edilmesine gerek yoktur.

5. Püskürtme ürünleri, işlem görmüş yüzey yerine bir bez üzerine uygulanmalıdır. Bu durumda, gereksiz sprey parçalarının lekelerini önlersiniz. Ek bir endişe haline gelebilecek yakındaki alanlara püskürtmeyi önleyebilir ve işinize katkıda bulunabilirsiniz. Kullandığınız bezin yumuşak ve yumuşak olduğundan ve çiziklerin oluşmayacağından emin olmalısınız.

6. Arabanızın bitişini incelemek için, cam setlerini bir yüzeyde verilen mesafede olacak şekilde büyüten fotoğrafçı büyüteçlerini kullanabilirsiniz. Bu size yaptığınız boya işi hakkında daha fazla bilgi verecektir. Görülmeyenleri daha çok gözlemleyeceksiniz.

7. Etiketler açısından, araç plakalarında çerçeveler, tamponlardaki etiketler ve diğer dikkat dağıtıcıları iyi ayrıntılandırılmış bir araçta önerilmemektedir. Bu sadece otomobilin genel özelliğini mahvedecek ve arabanın iyi detaylandırmadan yapılmış olduğu gerçeğine başka bir anlam kazandıracak.

8. Bir kez kuş pisliği gördüğünüzde, bir kerede temizliğe katılınız. Bıraktıkları içerikler aracınızın boyasına zararlıdır. Kim yeni boyanmış arabaya kuş pisliği ister ki? Kimse bu hakla eğlenmiyor mu? Bu aynı zamanda arabanızı cilalamanız gerektiğinin bir nedenidir çünkü aracınızı kesinlikle hasar görmekten koruyacaktır. Otomobil detaylandırması birinci önceliğiniz olmalı.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...