İkinci El Araba Go Kartlarında İpuçları Alış

Piyasadaki kullanılmış otomobiller için alışveriş yapmak kolaydır. Satın alınacak çok fazla kaynak var. Ancak, kullanılmış bir yarış go kartı satın almak, daha az ana ilişkilerden biridir. En yakın ikinci el otomobilinizde bir tane bulmayı bekleyemezsiniz. Ama elbette, nereye bakacağınızı biliyorsanız, seçebileceğiniz çok seçenek var.

İlanlara Bakın

Köşede bir tane bulamayacağınızdan, yerel gazetelerin gizli ilanlar bölümüne bakmak iyi olur. Tipik olarak, ilanların hobiler bölümünde listelenir. Reklamlar bunlarla dolup taşmaz, ancak arada bir çıkan bir örnek olmalı.

Meraklısı Yayınları

Sayfalarında okuyucular için bir hizmet olarak reklam alım satımı yayınlayan yarış dergileri de vardır. Orada bir sayfada kümelenmiş birçok örnek bulabilir, böylece hangisinin ilginizi çektiğini görebilir ve sahibini görüşme için arayabilirsiniz.

Çevrimiçi olmak

Daha yakından incelemek istediğiniz bir örnek bulamadıysanız, hala çevrimiçi olabilir ve aklınızdaki kullanılmış go kart tipini arayabilirsin. EBay gibi çevrimiçi açık artırma sitelerinde, anında teklif vermek için kullanılabilecek birkaç örnek bulunmaktadır. Bu, isteklerinize göre sıralanmış, aradığınız belirli türü bulmak için iyi bir yoldur.

Kullanılmış Bir Go Kartında Nelere Bakılmalı?

İkinci el bir şey alırken, söz konusu ürünün durumuna yakından bakmak gerekir. Aynı kural go kartlar için de geçerlidir. Gerçekten kullanılmış bir araba, bisiklet ya da kamyon satın almaktan farklı değil. İkinci el otomobil satın alma konusunda deneyiminiz varsa, o zaman bu hala arabanızda. Bununla birlikte, daha önce deneyime sahip değilseniz, olası yarışçıya bakarken size eşlik edecek mekanik bilgi sahibi birisine sorabilirsiniz. Bu son derece yardımcı olacaktır, böylece olası sorun noktalarını kontrol edebilir ve otomotiv limonu gibi gözükecek kartlardan uzak durabilirsiniz. Kullanılmış birimler için genellikle garanti olmadığından, dikkatli bir şekilde alışveriş yapın.

Go kartınız için zaten olası bir aday bulduğunuzu varsayarsak, şaseye dikkatlice bakın. Yapının nasıl kaynak yapıldığını kontrol edin ve derzlerin olduğu yerlerde paslanma noktaları olup olmadığını kontrol edin. Bu aynı zamanda olası bir sorun işareti olabilir. Süspansiyon olmadığından tekerlekler, frenler ve lastikler doğrudan çelik boruya monte edilir. Aynı zamanda motoru yerinde tutar, bu yüzden artık bunu dikkatlice incelemenin neden önemli olduğunu biliyorsunuz.

Motorun kendisi başka bir konudur, çünkü dışarıdan kötü bir motoru bulmak için mekanik malzemeler konusunda oldukça usta olmanız gerekir. Temiz ve parlak bir motor, içeride pek çok kötü süprizlere neden olabilir. Contaların etrafında yağ sızıntısı olup olmadığını kontrol edin. Kötü bir yağ keçesi kadar basit olan bir şey, motorunuzu yakalayabilir ve yarışınızı oldukça çabuk bitirebilir. Motorun hala çalıştığını ve düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için motorun genel çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bir şey vermek üzere olup olmadığını belirten bir motora bakarak amatörler için oldukça açık görünmesi gereken bazı işaretler vardır.

Kullanılmış bir yarış go kartına bakmak, tutkunuzu başlatmak için tutkunuzu başlatmak için bankaya girmeden hobiye girmek için harika bir yoldur. Dayanıklılık, bileşenlere yüksek stres uygulayan yarış gibi spor söz konusu olduğunda her şeydir ve yoldayken donanımınızı kontrol etmeye değeceğini fark edeceksiniz.

About vis

Check Also

Racing Kart Katalogları – Nasıl Okunur

Kart yarışlarını kazanma yeteneğine sahip olmak iyidir. Ancak yarışlarda rakiplerinize göre kazanabileceğiniz performans avantajının çok ...