Aa, Araba Stereosı!

Oldukça açıklayıcı değil mi? Diyelim ki arabadaki bir stereo sistemi. Whoa, atlarını tut, o kadar basit değil. Her ne kadar bazı insanlar ev stereolarını arabalarına ve minibüslerine koymayı sevseler de (bazı seslere cüretkar bir ihtiyaç duymazlar), bazen işe yaramaz. Evet, belki de işe yaramadan önce, ihtiyacın olan tek şey radyo ve bir kaset çalar (ya da içindeki dinozor için 8 parça) idi, o yüzden emin ol, şu büyük kutu hoparlörleri arka koltuğa bağla ve karayolu aşağı blaring. Ancak günümüzde cd çalarlar, mp3 çalarlar ve açılır LCD panelleriniz ve minibüsünüzün konsoluna tam bir şaplak atmak için bir ev sinema sistemi kurmak isteyeceklerini düşündüğünüz tüm bu teknoloji ustaları gibi şeyler var. Bu şeyler hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız ama yine de arabanızda bazı sesler duymak istiyorsanız, burada bir araba teybi hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Yukarıda belirtildiği gibi, ilk birimlerde ev ses sistemlerinden ve profesyonel pazarlardan gelen hoparlörler araçlara basitçe monte edildi. Bununla birlikte, otomobil ortamının normal bir parçası olan aşırı sıcaklık ve titreşimlere uymuyorlardı. Araba teybi meraklıları normal araba ses sistemlerinin ses kalitesinden memnun değillerdi ve CD çaların ortaya çıkmasıyla birlikte, bir araba ortamında ve işte iyi çalışabilmek için bu ev stereolarının bazılarını değiştirmeye başlamak zorunda kaldılar. modern araç stereo sistemimiz var.

Yeni bir arabanız varsa, ilk elden satın almanız, yaklaşık 90’dan günümüze kadar söyleme şansınız, aracınızda zaten bir “gerçekçi” araç stereo’suna sahip olma ihtimaliniz var. Bu, araç üreticisinde, araç modelinde belirtilmediği sürece, aracınıza zaten bir araç stereo sistemi eklediği anlamına gelir, ancak çoğu durumda bu böyledir. Bazı otomobil üreticileri, oldukça iyi bir otomobil stereo paketi baş ünitesi ve hoparlörler içeren BMW gibi kendi otomobil stereolarını üretiyorlar. Tüm arabalarıyla birlikte gelen bir standarttır (BMW’nin lüks otomobil üreticileri ligine dahil olduğunu düşünmesi şaşırtıcı değildir). Ya da Mercedes Benz ya da Volkswagen gibi, Blaupunkt adlı bir Alman ses üreticisinin araç stereo sistemlerini kullanıyorlar.

Standart bir araba teybi (kafa ünitesi olarak da adlandırılır), genellikle otomatik bir ters kaset çalar, bir cd çalar ve bazen isteğe bağlı değiştirici – çalmakta olan cd’yi otomatik olarak değiştiren bir cihaz içerir. Daha yeni otomobil modellerinde, araba teybi, ister CD’de isterse de ana üniteye takılabilen bir bellek cihazında, MP3’leri ve WMA ve AAC gibi diğer dijital audo dosya türlerini çalabilir.

Araba stereo kafa ünitesi birkaç hoparlöre bağlanmıştır. Eski otomobil modellerinde genellikle ön panele doğru delikler işaret ederek ön panelin altına monte edilmiş bir hoparlör vardı. Günümüzde araba stereo standardı, sürücü tarafı / ön yolcu tarafı gösterge panosunda bir çift weettweetleyici ’(yüksek tiz çıkarmak için kullanılır), her iki kapıdaki normal �mid� hoparlörler, hatta bazen arka koltuklu geçit kapıları Büyük bir otomobil ve arka koltukların arka kısmında düşük uçlar çıkarabilen daha büyük hoparlörler.

Araç stereo sisteminiz muhtemelen olduğu gibi tamamdır, çünkü araç üreticileri arabalarıyla birlikte gelen ses ürünlerinin çoğu kullanıcının dinleme talebini karşılamasını sağlar. Ancak sahip olduğunuzun yeterli olmadığını düşünüyorsanız, her zaman ÖZELLEŞTİRebilirsiniz.

About vis

Check Also

Racing Kart Katalogları – Nasıl Okunur

Kart yarışlarını kazanma yeteneğine sahip olmak iyidir. Ancak yarışlarda rakiplerinize göre kazanabileceğiniz performans avantajının çok ...