BİTKİ DÜŞMANLARI İLE MÜCADELE.

Bitki düşmanlarıyla savaşmak için kullanılan cihazlar ve aletler iki çeşittir:

(1) bitkilere mekanik koruma sağlamak için kullanılanlar;

(2) insektisit ve fungisit uygulamak için kullanılanlar.

İlkinden en kullanışlı olanı kapalı çerçevedir. Genellikle ahşap bir kutu, on sekiz inç ila iki fit kare ve yaklaşık sekiz yüksek, camla kaplı, koruma bezi, sivrisinek örgü veya sivrisinek telinden oluşur. İlk iki kaplama, elbette, ısıyı tutmanın ve soğuktan korunmanın ek avantajına sahiptir, bu da bitkilerin aksi takdirde güvenli olduğundan daha erken bitkilere kullanımıyla mümkün kılar. Salatalık, kavun ve diğer asma sebzeleri ile ekstra erken ve güvenli bir başlangıç ​​yapmak için yaygın olarak kullanılırlar.

Domates veya lahana gibi yeni kurulmuş bitkileri kesilmiş solucandan korumak için daha basit cihazlar, gövdenin etrafına yerleştirilecek ve nüfuz edecek kadar birkaç inç yüksekliğinde ve büyüklüğünde sert, kalay, karton veya katran kağıt yakalardır. toprağa inç kadar.

Zehir tozlarını uygulamak için ev bahçıvanı kendine bir toz tabancası sağlamalıdır. Bununla birlikte, tek bir ekipmanla sınırlı olması gerekiyorsa, el gücü olan basınçlı hava püskürtücülerinden birini almak en iyisi olacaktır. Bunlar ıslak spreyler uygulamak için kullanılır ve birkaç sis oluşturucu memeden biri ile birlikte tedarik edilmelidir, tıkanmaz otomatik tip en iyisidir. Daha kapsamlı bir çalışma için, tekerleklere monte edilmiş bir varil pompası arzu edilecektir, ancak yukarıdakilerden biri kısa sürede çok fazla iş yapacaktır. Her iki ağaç ve üzüm püskürtülmesinde kullanım için uzatma çubukları elde edilebilir. Çok küçük ölçekli operasyonlar için iyi bir el şırıngası kullanılabilir, ancak genel bir şey olarak, birkaç dolar daha fazla yatırım yapmak ve küçük bir tank püskürtücü almak en iyisi olacaktır, çünkü bu sürekli bir akış veya sprey atar ve çok tutar daha büyük miktarda püskürtme çözeltisi. Hangi tipte tedarik edilirse edinilsin, bir pirinç makinesi edinin, daha ucuz metalden üç veya dördü aşındıracak, bu da güçlü zehirlerin ve kullanılan kimyasalların aşındırıcı etkisine yol açacaktır.

Maça, çatal-çapa ve çatal çatalının yanı sıra hasat için kullanılan aletlerin çoğunda küçük bahçede çok az kullanılır, çünkü bunların çoğu sadece ekonomik olarak kullanılacak uzun sıralara değil, aynı zamanda beygir gücüne de ihtiyaç duyar. Çift tekerlekli çapa için soğan hasat makinesi ataşmanı, soğanları, pancarları, şalgamları, vb., Topraktan gevşetmek veya ıspanak kesmek için avantajlı olarak kullanılabilir. Havanın, yaban havucu ve diğer derin büyüyen sebzelerin her iki yanında el pulluğunun yaklaştırılması, onları çıkarmaya maddi olarak yardımcı olacaktır. Uzun ağaçlarla meyve toplama için, uzun bir sapın sonuna kadar sabitlenmiş tel parmaklı meyve toplayıcı çok yardımcı olacaktır, ancak modern düşük başlı ağaçları kullanma yöntemine gerek yoktur.

Başka bir bahçe aletleri sınıfı, budamada kullanılanlardır, ancak bunun başlangıçtan itibaren düzgün bir şekilde katıldığı yerlerde, iyi bir keskin bıçak ve bir çift budama makası, gerekli tüm işleri kolayca halledecektir.

Yine başka bir tür bahçe cihazı bitkileri desteklemek için kullanılır; kazıklar, kafesler, teller, vb. gibi genel olarak, bunlara genellikle çok az dikkat edilir, çünkü kış boyunca depolamaya uygun özenle, sadece yıllarca sürmezler, aynı zamanda ekimin rahatlığına ve düzgün görünümüne büyük ölçüde katkıda bulunurlar. Bahçe.

Bahçe araçlarının alıcı alıcısına son bir kelime olarak şunu söyleyebilirim: ilk önce mevcut farklı türleri iyice araştırın ve satın alırken, iyi bir aracın veya iyi yapılmış bir makinenin size uzun, uzun süre tatmin edici bir kullanım sağlayacağını unutmayın. fiyat unutulduktan sonra, fakir olan sürekli bir rahatsızlık kaynağıdır. İyi araçlar edinin ve onlara iyi bakın. Ve tekrar edeyim, yılda birkaç dolar, dikkatli bir şekilde harcanan, daha sonra iyi bakılan araçlar için yakında size çok eksiksiz bir set verecek ve bahçe karınıza ve zevkinize katkıda bulunacak.

About vis

Check Also

Bir araba kiralama şirketinin nasıl seçileceğine dair ipuçları

Bir kiralama şirketi seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. İlk önce şirketten aldığınız ilk ...