Shifter Kart Racing � Neden Soğuk

Değişen bir kart, kart yarışının geçirdiği evrimin mükemmel bir örneğidir. Kaldırım kullanımı için modifiye edilmiş, çim biçme makinesinin yüceltilmiş olması uzun bir yoldur. Teknolojideki gelişmeler, bu makinelere daha iyi bileşenler, ileri teknoloji şanzımanları ve bugün piyasada mevcut olan en iyi üst düzey performans arabalarına eşit bir oran verecek kadar beygir gücü vermiştir. Ancak, değişen kartlar bile, esas olarak yürüyen aksamlarında manuel bir aktarım olduğundan dolayı, diğer kart kuzenlerinden farklıdır.

Bir Vites Kartını Farklı Kılan Nedir?

Bu makineler bir şanzıman avantajına sahip olduklarından, vites kartlarının ulaşabileceği hızlar gerçekten şaşırtıcı. 100mph ayarına bir şey koyun ve üst sınır bazı durumlarda 120’ye bile ulaşır. Hızlı gitmekten bahset. Shifter kartlar, cep roketleri ismini ve haklı olarak hak etti. İtme kıpırdadığında bir wannabe spor arabasını utandırabilir.

Sıralı bir manuel şanzımandaki altı vites, en egzotik otomobillere benzer ve vitesler hızlı şimşek çakıyor ve vites küçültmeleri mükemmel bir şekilde koordine edilebildiğinden sürüş zevkine katkıda bulunuyor. Değişen karttaki G yükleri 2 g seviyesine ulaşır ve gerçekten hissedebilirsiniz. Karşılaştırıldığında, en iyi spor kompakt otomobiller, ister yandan isterse hızlanma veya frenleme sırasında 1 g performans sunar.

Shifter Kart Yarışması Uygulama Ve Yarışma İçin

Değişen bir kartla asıl yarışta yarışmak, kalkınan sürücü için yoğun bir spor olarak kabul edilebilir. Ulaşan hızları ve sürücü girişine verdikleri tepki ve ayrıca sürücüye koydukları g yükleri, sürücülerin yarış arabalarında olmadıklarında formda kalmaları için mükemmel eğitim ve bakım çalışmalarıdır. Tepki süreleri, değiştirilebilen bir kart kullanılarak rafine edilebilir ve yarışın temelleri bu kadar hızlı gidebilecek kadar küçük bir makinede vurgulanır. Bunun yanı sıra, dakika boyutunun sağladığı hassasiyet, araçların tam olarak istedikleri yere ve istedikleri zaman yerleştirilebilmeleri için uygulama veya yarışta sürücülere yardımcı olur.

Değişen kartlar için gerçek yarışlar tipik olarak bir mil uzunluğundaki enduro-sprint olaylarıdır. Sadece sürücülerin çarpışmamaları beklenmiyor, aynı zamanda mümkün olan en hızlı şekilde sürmeleri, mümkün olduğu kadar sert ve mümkün olduğu kadar hızlı fren yapmaları gerekiyor ve eğer bu kadar zor olmasa, damalı bayrak için diğer sürücüleri ele geçiriyorlar.

Çoklu görev hakkında konuşun. Bunun en iyi yanı, sürücünün sadece aracı istediği yere yerleştirmek için direksiyon tekniklerini ustalaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda tur sürelerini azaltmak için motor devirlerine ve araç hızına uyması için bir vites değiştiriciyle de ilgilenmesidir. Bu nedenle ayak işi, bir değişim kartında daha zordur ve kimin doğru şeyi aldığını görmek için ek bir unsur sunar.

Kart Yarışı Adrenalin Koşusu

Yarışa gelince, dört tekerlekli bir yarışmanın başka bir formu formülü olan yarışların hassasiyetine ve göreceli hızına, değişen kart yarışlarından daha yakın olamaz. Muhtemelen bu nedenle değiştiren kartların formül yarışçıları olarak kabul edilmesine karşın daha küçük bir ölçekte. Bu nedenle, bir yarış heyecanı, aynı zamanda formül yarışına da rakip olacaktı.

Shifter kart yarışı, daha büyük, daha pahalı motor sporlarından daha ucuz olan harika bir yarış şeklidir, ancak eğlenceli faktörde de kısa sürede ortaya çıkmaz.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...