Kötü Alışkanlıklardan Kaçınmak

Kötü alışkanlıklardan kaçınmak yerine kötü alışkanlıklardan kaçınmak hoş olmaz mıydı? Kimse tüm kötü alışkanlıklardan kaçınamaz. Hepsinden uzak durmak için çok fazla var. Yine de, fethetmeniz gereken kötü alışkanlıkların sayısını azaltabilirsiniz.

Tamamen kaçınabileceğiniz bazı kötü alışkanlıklar var. Vücudunuzun sigaradan nikotin veya katrana ihtiyacı yoktur. Bu yüzden, eğer ilk sigarayı almazsanız, asla vazgeçme korkutucu göreviyle yüzleşmek zorunda kalmayacaksınız. Bu mermi atlatmak için hissedebileceğiniz herhangi bir sosyal rahatsızlığa değer.

Diğer kötü alışkanlıklar bir derece meselesidir. Vücudunuzun yemeğe ihtiyacı var. Birçok insan harekete geçmezlerse çok fazla kilo alacaklarının farkındadır. Ancak, tamamen yemeyi bırakamazsınız. Bir süre yapabilirsin, ama bu da sağlıklı olmaz. Bunun yerine kendinizi sınırlamanın bir yolunu bulmalısınız.

Kilolu olmanıza izin veren kötü alışkanlıklardan kaçınmak için farklı düşünmeniz gerekir. Bunu, yiyecekleri sadece belirli zamanlarda aldığınız özel bir muamele olarak düşünerek yapabilirsiniz. En iyi kısmı seçip gerisini bırakarak ince bir insan gibi yiyebilirsiniz. Yağlanmayı önlemek için alabileceğiniz bir dizi farklı düşünme modeli vardır.

Egzersiz yapmamak, kilo almanızı sağlayacak kötü alışkanlıklardan biridir. Kalkmanız ve dolaşmanız gerektiğini biliyor olabilirsiniz. Bunu yapmak için her niyetiniz olabilir. İhtiyacınız olduğunda enerji orada görünmüyor. Bu kötü alışkanlığı önlemek için yavaş başlayın. Farkında olamayacağınız şey, egzersiziniz arttıkça enerjinin artacağıdır.

Olumlu bir rutin geliştirerek kötü hijyen alışkanlıklarından kaçınılabilir. Halkın kötü kokuya çıkmasından korkuyorsanız, her sabah duş almayı alışkanlık haline getirebilirsiniz. Durum gerektiriyorsa günde bir kereden fazla duş alın. Dişlerinizi fırçalayın ve saçlarınızı tarayın. Sadece kendi başınıza başlıyorsanız, bir liste bile yapabilirsiniz. Sonuçta, muhtemelen herkesin iyi olduğunuzdan emin olduğu gençlik yıllarını geçiyorsunuz.

İlişkiler kötü alışkanlıklar geliştirmeden yeterince zordur. Evleniyorsanız, önce olası tüm sorunlu alanları tartışmaya dikkat edin. Bunu evlilik öncesi bir danışmanla veya kendi başınıza yapabilirsiniz. Her iki durumda da, kıskançlık veya ihmalin kötü alışkanlıklarını uzak tutmaya her birinizin nasıl katkıda bulunabileceğini öğrenmek iyidir.

Sadece kendinizin ve başkalarının ihtiyaçlarını eşit olarak düşünürseniz, birçok kötü alışkanlıktan kaçınılabilir. Kendinizi her zaman ilk sıraya koymak, bencil ve uymanız zorlaşır. Başkalarını her zaman ilk sıraya koymak sadece bir paspas yapar.

Her kötü alışkanlık için bundan kaçınmanın bir yolu vardır. Sorun şu ki, hiç kimse pek çok davranışı kontrol edecek kadar uyanık olamaz. Dahası, birçok kötü alışkanlık, insanlar bu konuda çok düşünecek kadar yaşlanmadan başlar. Eğer isterseniz, bazılarını geçebilirsiniz.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...