Karting, Güvenli Bir Spor

Diğer motor sporları türlerinden farklı olarak, karting bugüne kadar en güvenli olanıdır. Bazen, kart yarışçıları, devrelerde meydana gelen çarpışmalardan dolayı zarar görür, ancak çoğu zaman bunlar sadece küçük olanlar. Ayrıca, kartların yere yakın bir şekilde yerleştirilmesi, böylece diğer kartlarla çarpışma gerektiren durumlar haricinde kolayca çevrilmemeleri bir artıdır.

Sürücünün Genel Güvenliği

Bununla birlikte, diğer sporlarda olduğu gibi, karting de uygun şekilde gözetilmesi gereken güvenlik önlemlerini gerektirir. İyi bir karter devrenin nasıl açılıp kapatılacağını bilir. Ancak bu, sporun tadını çıkarmak için gerçekten iyi bir karter olması gerektiği anlamına gelmez, güvenlik açısından sadece bir çok sağduyu gerektirir. İşte birkaç genel ipucu:

Kart Tüm karting devrelerinde, her zaman oturum hakkında bir brifing olacaktır. Bu süre zarfında kurallar ve güvenlik talimatları verilmiştir. Her zaman bu önemli kurallara dikkatlice dinlemeyi unutmayın. Ayrıca, sadece birkaç dakika sürecek, bu yüzden ciddiye al, çünkü buna değer.

Clothes Güvenlik kıyafetleri çoğu zaman karting paketlerinde verilmektedir. Ara sıra karters için temel kıyafet karting için yeterlidir ve buna karting elbisesi, koruyucu eldivenler ve kask da dahildir. Çoğu zaman ayakkabılar paketin bir parçası değildir, bu yüzden sadece bir tanesini getirmek en iyisidir. Pedallara koyduğunuz basıncı hala tam olarak hissedebilmeniz için kalın tabanlı olmayan eğiticiler seçin. Ciddi Go karter’lere gelince, gerekli kıyafetler kendilerine ait olduğundan artık sağlanamayacak.

Motor Ayrıca, motorun yüksek adımının duyulmasını düzenlemeye yardımcı olacak ve böylece kulaklara zarar gelmemesi için kauçuk kulak tıkacı takılması da tavsiye edilir.

Go Kartın Kullanılması Açısından Güvenlik

Sadece genel kuralları bilmeyi gerektirmez, aynı zamanda Go kartı kullanma mekaniğini de not etmek önemlidir. Bu sürüş güvenliğini artıracaktır. Bazı iyi ipuçları şunlardır:

Kart Go kartların bakımı en yüksek standartta olmalıdır.

Protection Daha fazla koruma için, pek çok devre, çarpma olayları için ray çevresinde güvenlik bariyerleri oluşturur.

The Ekipman lastiklerinin doğru şekilde kontrol edildiğinden emin olun. Aksi halde doğru baskıya sahip olduklarından emin olun, Go kart kararsız olacaktır. Bu Go kartın manevralarını etkileyecektir.

Kart Go kartınızın yakıt beslemesi de kontrol edilmelidir. Yakıt doldurmaya ihtiyaç duyulduktan sonra, motorun ısınmadığını veya hala çalışmadığını kontrol ediniz. Ayrıca, yakıtın doldurma ağrısına ulaşmasını ve sızıntının önlenmesi için kapağın sıkıca geri vidalandığından emin olunması da dikkate alınmalıdır.

� Son olarak, Go kart çok sıradışı sesler, titreşimler ve benzeri şeyler yapmaya başladığında, en kısa sürede durdurulması ciddi tehlikeleri önleyecektir. Bujinin telini çıkarın ve içeride tuhaf seslere neden olabilecek bir hasar olabileceğinden muayene için alın.

Yeni başlayanlar için, karting güvenlik önlemlerinin dikkate alınması zor değildir. Onlar sadece pratik, basit ve mantıklı. Her zaman bu ipuçlarına sadık kalın ve daha güvenli bir karter ile bitiyor olmalısınız!

About vis

Check Also

Otomobil Detaylandırma İş Konuları

Arabaları seviyorsanız ve onu olabildiğince temiz tutmaktan gurur duyuyorsanız, kendinize özellikle dağınık ve kentleşmiş alanlarda ...