Karting, Bir Kadın Sporu da!

Bir Go kart yarışından bahsettiğimizde, genel fikir, onun bir erkek sporu olduğudur. Ancak, bugün birçok kadın için Go karting, diğer spor türlerinden farklı değildir. Bir Indy Car yarışçısı olan Danica Patrick gibi şu anda ilham veren bir dizi kadın, ciddi bir kariyer olarak Go karting’e katılıyor ve gerçekten başarılı oluyorlar.

Bayan karterler için, motor sporları alanında, eğer biri istekli olursa çok fazla seçenek var. Sporun temelleri zor olmayan bir şey öğrendiğinde, sporun gerçekten ustalaşması yeterli olacaktır.

Bir kişi 8 yaşına geldiğinde, zaten spora girebilir. Normalde, iki cinsel kategori arasındaki farklar, kadın karterlerin sporla çok fazla ilgilenmesi ve otomobil yarışları gibi daha yüksek seviyelere ilerlemeye karar vermesiyle ortaya çıkar.

Kadınlar İçin Karting Go

Birleşik Krallık’ta, seçtikleri spordaki kadın Go karters’ı teşvik etmek ve ilham vermek için bir organizasyon kurulmuştur. Organizatörler, bu yıl, yarışmacılar için her yarışta altı tur olacak ve bu yarışları Güney İngiltere’deki farklı pistlerde tutacakları bir yarış kurmayı umuyorlar.

Organizasyon iki kategori ile geldi. Bunlar Yeni Başlayanlar ve Orta sınıflardır. Go karting’in tümünde yeni olan kadınlar için, Yeni Başlayanlar kategorisi sürüş becerilerine en iyi şekilde uyacak. Go kartlar devrelerde sağlanacak, böylece kendi Go kartlarına sahip olmayanlar için problem olmayacak.

Orta seviye kategorisi ise Go karting konusunda daha önce deneyime sahip olan kadınlar, özellikle de kendi Go kartlarına sahip olan kadınlar içindir. Sahip oldukları sürüş becerileri ve sahip oldukları büyük deneyim sayesinde, kesinlikle bu kategoride bir patlama yaşayacaklar.

Yarışın mekaniğine gelince, birinci sınıf dört zamanlı Go kartlarını kullanırken ikincisi bu iki motordan birini Go kartlarında kullanabilir: iki zamanlı Rotax Max veya dört zamanlı Clubman. Bununla birlikte, dizi hala yarışta kaç kişinin katılacağına bağlı.

İngiliz Kadınlar Yarış Pilotu Kulübü (BWRDC)

Karting kulüpleri, özellikle yarış alanında karterleri desteklemeyi amaçlamaktadır. Kadınlar karters için, BWRDC, kadınları Go karting’den Formula 1’e herhangi bir yarış sporunda destekleyecek şekilde kurulmuştur.

Kadınlar İçin Sponsorluk Kazanmak

Sponsorluk kazanmak, yarışçı olmak ve rekabet etmek isteyen en önemli konulardan biri olmalıdır. Sporun finansal talepleri nedeniyle, yarışmacının spor için gerekli ekipmanı kolayca karşılaması imkânsız olur ve böylece daha yüksek seviyelerde veya motor sporlarında yarışmasını zorlaştırır.

Pist seanslarının ücretlerinin yanı sıra eğitim ücretleri zaten önemli bir miktar gerektirir ve finansal olarak donatılmayan biri için en iyi seçenek finansal destek almak olacaktır.

Birçok erkek kardeşi için, birçok potansiyel sponsorun kadın karterstan çok erkeklere güven duyması nedeniyle sponsorluk kazanmak zor bir iş değildir. Kadın karterlerin sponsorluk alabilmesi için, bir veya daha fazla başarı elde etmek için pek çok promosyon yapmaları gerekmektedir, potansiyel sponsorları çekmek için o kadar fazla şans olacaktır.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...