Kart Yarış Okulu

Başarılı bir yarış pilotu olmayı hayal ettiyseniz, o zaman muhtemelen pistte yarışmak için gerçekten rekabet ettiğiniz bir senaryo hayal ettiniz. Ancak çoğu insan için gerçek şu ki, yarış geldiğinde arka planlarının çok az ya da hiç olmadığına ve en iyi zamanı elde etmek için nasıl düzgün bir şekilde sürüleceklerine dair hiçbir fikre sahip olmayacaklarıdır. Caddede sürüş alışkanlıklarının çoğu, çok geç fren yapmak veya köşe girişinde çok az direksiyon kullanmaktan kaynaklanıyor; bu nedenle pistte nasıl düzgün bir şekilde sürüleceğini öğrenmek artık çok kolay.

Kartlarla Yarışmayı Öğrenmek

Çoğu için, kart yarış okullarında araba sürmenin temellerini öğrenmek, araba sürmekle ilgili temel bilgileri öğrenmenin ve aynı zamanda bir yıldız formülü ortaya çıkaran popüler bir spor dalında rekabet etmenin iyi bir yoludur. Karting, yakın ve kişisel yarışlarda en iyi turne araba yarışlarına rakip olan çok rekabetçi bir spordur. Yarış okullarında, yüksek motor çıkışlı, süspansiyonsuz ve düşük kuvvet indükleyici aerodinamik bulunmayan yarışlardaki sürücü faktörü mutlak sınırlara kadar çıkar.

Öğrenme oturumlarında kullanılabilecek kart sınıfları vardır. Yeni başlayanlar karting okulu dersleri boyunca 100cc kartlarla başlayabilirler; hafif araçları onlardan çok daha hızlı bir şekilde iten iki zamanlı motorlar. Daha sonra, en deneyimli kulüp yarışmacısının bile adrenalin seviyesini yükseltmeyi garanti eden 100 mil hıza ulaşabilen yükseltilmiş bir kart yarışçısı var.

Kartlarla Pistte Öğrenilen Sürüş Teknikleri

Sürüş tekniklerini öğrenmek ve geliştirmek için bir kart yarışçısı kullanmak yeni bir fikir değildir. Yarış okulları ile, hızlı bir şekilde köşelerden gitme sanatının ve yarışmanın hızlı olmasının temel kavramının ustası olunması öğrenilebilir. Yarış çizgisi belki de en temel tekniktir, ancak herhangi bir yarış sporu için en önemlilerinden biridir. Temel dışarıdan-içeri viraj alma metodu öğretilirken, diğerlerinin yanı sıra zirveyi daha hızlı bir şekilde hedeflemeyi de öğretir. Köşe girişine ayarlama ve köşelerden sapan yapma işlemi şu anda da öğretilmektedir.

Frenleme ve Hızlandırma Teknikleri

Tabii ki, direksiyon ve viraj dersleri ile birlikte, ayak pedalı kumandalarına da zaman verilir, böylece bir yarışçı avantajına nasıl kullanılacağını tam olarak öğrenebilirsiniz. Hızlanma ve fren yapmak aldatıcı derecede kolay gözüküyor, ancak aslında ustalaşması zor inceliklere sahip. Yeni başlayanlar, geçitler üzerinde fren yapmak için eğitilirler ve ilerledikçe, geç frenlemenin yanı sıra köşelerden iz frenlemede de ustalaşırlar.

Frenleme noktalarının önemi önemlidir, çünkü frenlemeyi durdurduğunuzda, başladığınızdan daha önemlidir ve orta dönüş sırasında gazı ne zaman açacağınızı öğrenmek de kullanılır. Tekerleği kilitlemeden frenlerin kullanabileceği en yüksek hız olan eşik frenleme gibi uzman teknikler de temellere hakim olanlar için kullanılabilir.

Hızlanma tarafında, motorun ne zaman tam güç kullanılacağını ve kısmi sürüşün ne zaman kullanılacağını öğrenmek tur sürelerini azaltmak için önemlidir. Sezgisel görünebilir, ancak bazen bir kişi gaza basmadığında, özellikle kontrolün tur sürelerini azaltmada her şeyin olduğu sıkı köşelerde daha hızlı gider.

Pist süresinin yanı sıra, yarışa dahil olan kavramları öğreten sınıf dersleri de vardır. Öğrencilerin gerçekte izleyeceği şeylerin çoğu önceden tartışılacak, böylece daha sonra yapılacaklar konusunda hazırlanabilecekler. Kart yarış okulları ile, içindeki gizli yarışçı keşfedilebilir ve hatta kart yarışlarında bir sonraki süperstar olabilir.

About vis

Check Also

Otomobil Detaylandırma İş Konuları

Arabaları seviyorsanız ve onu olabildiğince temiz tutmaktan gurur duyuyorsanız, kendinize özellikle dağınık ve kentleşmiş alanlarda ...