İyi bir araba bağışı sadaka nasıl edinilir

Arabanızı bağışlamak için bir yer seçmeye başlamadan önce, hayır kurumu ve temsil ettiği organizasyon hakkında düşünmeyi düşünebilirsiniz. Kurum hakkında ve bağışınızın nasıl kullanılacağı hakkında düşündüğünüzden emin olmanız gerekir. Bazen arabayı satarlar ve bazen arabayı kullanırlar (uğraştığınız organizasyonun türüne bağlı olarak). Kullanılamayan araçlara gelince, genellikle parçalara satılıyor ya da hurda metallere satılıyor.

Organizasyona bakmak söz konusu olduğunda verimlilik oranını dikkate almak istersiniz. Verimli oran, paranızın tam olarak nereye gittiğini görmenizi sağlar. Örneğin; % 90 lık bir yardım kurumunuz varsa, toplanan her bir doların 90 senti doğrudan davasına gidecektir. Diğer yüzde onunun nereye gittiğini bilmek istiyorsanız, o zaman organizasyonu devam ettirmek için çeşitli şekillerde kullanıldığını anlamalısınız. Aramanız gereken derece% 85 veya üstü. Derecesi% 85’ten az olan bir kuruluşla uğraşıyorsanız, hayır kurumu kötü yönetilebilir veya meşru bir hayır kurumu olmayabilir.

Çoğu hayır kurumunun veya kar amacı gütmeyen devlet kuruluşlarının arabanıza bağış yapacaklarını ve böylece dahil oldukları programları finanse edebilmelerini sağlayacak, aynı zamanda hizmet sunmaya devam edebileceklerini göreceksiniz. Yalnızca kuruluşun iyi çalışmalarına devam etmesi için değil, yerel topluma geri vereceğiniz birçok yol olduğunu aklınızda bulundurmanız gerekir. Bağışınızın nereye gideceğini ve nasıl kullanılacağını anlamanız çok önemlidir, çünkü eğer topluma yardım etmeyecekse, bağışta bulunmanın gerçekten bir anlamı yoktur.
Aracınızı bağışlamak için yardım kuruluşunu seçmeden önce, yardım kuruluşunun verimlilik derecesini öğrenmelisiniz. Verimlilik derecesi size yeteneklerini ve kapasitelerini söyler.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...