Go Kart Motorları

Karting sporundaki yeni başlayanlar için, yolda gideceğiniz Go kart sistemini bilmek önemlidir. Sadece sizi eğitmekle kalmayacak, aynı zamanda güvenli bir sürüş sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Go kartın farklı parçaları arasında, şasiden sonraki en önemli unsur motor. Bugün çok sayıda yeni teknoloji ürünü Go kart kendi motorları ile üretilmiştir, bu nedenle kendi Go kartlarınızı yapmayı planlayanlar için bir tane bulmakta daha fazla sorun olmamalıdır. yüz yüze. Karting meraklısı olarak taleplerinize uygun motorlar için gitmek en iyisidir.

Raf Motorları Kapalı

Bu motor türü öncelikle kısa bir süre kullanım için tasarlanmıştır. Çelik bir piston segmanına sürtünebilecek bu alüminyum silindir deliğine sahiptirler, böylece büyük bir sürtünme yaratırlar. Bu nedenle çok uzun sürmezler ve bu nedenle sporu çok fazla yapmak isteyenler için iyi bir seçim değildir.

Daha büyük modellerde ise, alüminyumdan daha pahalı olan bu döküm silindiri var. Ancak, bu tip daha uzun sürer, bu nedenle göz önünde bulundurulması gereken iyi bir seçenek olabilir.

Bu tip bazı motorlar için, üzerlerine bir elektrikli marş yapılır ve bunun yanında hafif bir güç beslemelerine ve hatta pilleri şarj etmelerine olanak sağlayan bir alternatördür.

Motosiklet Motorları

En popüler ve şimdiye kadarki en çok yönlü motor türü motosiklet motorlarıdır çünkü sadece pistlerde değil aynı zamanda yol dışı Go karting için de kullanılabilirler. Kullanılmış veya kendi kendine yapılan Go kartına uyacak şekilde çok fazla modifikasyona ihtiyaçları yoktur. Ancak, bu motor türünü bulmak zor olanıdır.

Çim Biçme Makinesi Motorları

Üç ila beş beygir gücü olan bu motorlar nispeten güçlü olanlardır. Önceki motor tipinden farklı olarak, bunları bulmak zor değildir. Bununla birlikte, birkaç dezavantaj vardır. Gerçekten hızlı değiller. Ayrıca belirli bir Go kart’ın ihtiyaçlarına uyacak şekilde adapte olmaları da zordur.

Bu motor türünü kullanmanın diğer bir dezavantajı, dikey bir pim üzerinde çalıştırmanın ardından Go kartların talep ettiği yatay pim üzerinde çalışabilmesi için çok fazla çalışma gerektirmesidir. Sonuç olarak, motorlar öncelikle aynı şekilde yerleşmek üzere tasarlandığından, piston arızası riski vardır.

Diğer kaynaklar

Go kartınız için kullanılabilecek başka motor kaynakları da var. Bunlar arasında motorlu motorlar, jeneratör motorları, traktör çim biçme makinesi motorları, motorlu testere motorları ve araç motorları bulunur. Bazılarının uyum sağlaması kolay olabilir, bazıları ise tehlikeli olabilir ve alışması çok zor olabilir.

Doğru motor türünü seçmek, özellikle Go kartınızı kendi başınıza inşa ederken, en iyilerinin kolayca kullanılamayacağı kadar zor olabilir. Düzenli karters için yepyeni Go kartlar muhtemelen en iyi seçenektir.

Güvenlik nedeniyle, motorun uygun olması için profesyonelce veya belki de deneyimli bir karterin yardımını almak elinden gelenin en iyisini yapmaktır.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...