Bir Karter’in Tam Potansiyeli Nasıl Elde Edilir

Sürücüsü Go kartın tüm potansiyelini elde etmek için gereken mükemmel fiziksel koşula sahip değilse, rakip karting ekipmanları hiçbir şey değildir. Belki de, çoğumuz uygun şekilde oturduğunun yeterli olduğunu düşünüyoruz, ancak gerçekten de devrede en yüksek performans seviyesine ulaşmak için sadece bir sağlık tutkunu olmayı gerektirmiyor. Aynı zamanda, bu tür bir sporda gerçekten mükemmel olmak için zihni ayarlamak gerekir. Mükemmel bir karting performansına ayak uydurmak için dört temel gereksinime bakalım.

Fitness

Yıllar geçtikçe, karterlerin yarış sırasında normalden üç ila dört kat daha yüksek nabız hızları ortaya çıkardığı ve böylece pistte karartmaya neden olan zihin kesintisi olduğu kanıtlandı.

Kural, ne kadar uygun olursanız, vücudunuz tarafından stres durumunda daha az oksijen kullanılmasıdır. Sürücü ile ilgili olarak, vücudun kullandığı oksijen ne kadar az olursa, beyin için o kadar fazla olur, böylece yıldırım reaksiyon süreleri ve zihinsel uyanıklık korunur.

Bu tarz bir zindelik için aerobik, koşu ve benzeri aktiviteler yapmanız önerilir.

kuvvet

Bilinen bir gerçektir, bir sürücünün, gerekli performans seviyesini üretmek için vücudunun gerektirdiği doğru eğitimi alması gerektiği bilinmektedir.

Eller ve alt kollar yarış sürücüsünün performansı için çok önemlidir ve bu nedenle yarış sırasında mükemmel fiziksel durumda olmaları gerekir. Ellerin ve alt kolların uygun durumunu korumak için, tek bir 25 mm yuvarlak borudan bir metre ip ile asılan 7 kg’lık bir ağırlık kullanmayı içeren bir egzersiz yeterli olacaktır.

Tüpü ellerinizle sarın ve ağırlığı kaldırarak önemli kaslar oluşturur. Bunun en az on seti yapacak. Bununla birlikte, egzersizi bir tür vücut geliştirici yapmamalısınız. Her kasın oksijene ihtiyacı olduğunu ve ne kadar büyük bir vücuda sahip olduğunuzu, daha fazla enerji ihtiyacı ile sonuçlanacak oksijenin arttığını ve sonunda stresi tetiklediğini unutmayın.

Hiçbiri, her seferinde ve sonra pratik yapmaktan kurtulabileceği yarış gücünü yenemez. En az her hafta yapın.

Diyet

Karter’in diyetleri yarıştan önce uygun şekilde düzenlenmelidir. Vücudun yiyecekleri kolayca sindirmesi zordur. Sindirim amacıyla kullanılan kan, bizi uyuşuk hissettirir, bu yüzden yarıştan hemen önce uygun bir diyet yapılmalıdır. Yumurta, et ve benzeri gibi yavaş sindirimi olan yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Dahası, sürücünün vücut metabolizmasını iyi durumda tutmak için daha uzun süreli bir beslenme programına girmesi de bir karter gerektirir. Kolayca sindirilebilen ve büyük miktarda enerji içeriğine sahip olan kompleks karbonhidratlara sahip olanları yiyin.

Kazanma Psikolojisi

Son olarak, yarış öncesi tüm manevraların aklınıza gelmesiyle başınızı bir araya getirmek, sürücünün en yüksek potansiyeline ulaşma tekniğini tamamlar. En azından her gün aklınızdaki yarışa katılın. Kaç kez alacağınız eylemleri zihinsel olarak hayal ederek, yorgun olduğunuzda size yardımcı olacaktır, çünkü bilinçaltı genellikle vücudun eylemleri üzerinde kafamızdaki bilinçli düşüncelerden daha güçlü bir kontrole sahiptir.

Her şeyi özetlemek gerekirse, herhangi bir yarışı kazanmak için akılda tutulması gereken beş gereklilik, iyi hazırlanmış karting ekipmanlarını, uygun zindeliği, gelişmiş fiziksel kuvveti, doğru diyeti ve hepsinden önemlisi iyi bir kazanma psikolojisini içerir.

About vis

Check Also

Otomobil Detaylandırma İş Konuları

Arabaları seviyorsanız ve onu olabildiğince temiz tutmaktan gurur duyuyorsanız, kendinize özellikle dağınık ve kentleşmiş alanlarda ...