Bir Go Kartın Kötü Havada Manevra Yapması

İç ve dış mekanlarda karting arasında, onları birbirinden ayıran şey, farklı hava koşullarını ele almaktır. Muhtemelen olumsuz hava koşullarında karting yapmak için güvenli bir şey olmadığını düşünebilirsiniz. Yine de, pek çok kart yarışçısı bu kadar kötü havaya rağmen hala pistte iyi performans gösteriyor.

Kötü hava koşullarında yarış pistinde başarılı olmak, normal kart yarış becerilerinden daha fazlasını gerektirir. Bazı manevralar var ve bir kez tüm bunları iyi kavradığınızda, diğer yarışçılara karşı sizin için büyük avantaj sağlayacak. Nitekim kötü havalarda Go karting belki de bir Go kart ile ilgili son testtir.

Islak Havada Frenleme

Islak zeminde fren yapmak, kuru zeminde fren yapmaktan çok farklıdır. Normalde, ani durmaları önlemek için frenleme çok agresif olmamalıdır. Öte yandan, kötü hava koşulları sırasında sert çizgiden biraz almanız önerilir.

Islak hatlarda fren yaparken, arka lastiklerin piste kilitlenip asılabilmesi için frene keskin bir şekilde basılması amaçlanmalıdır. Bu prosedürü uygulayarak Go kart, devrede kaymayacak veya uçmayacaktır çünkü lastikler yolu tutmak için yeterli donanıma sahip olacaktır.

Islak Havada Köşelere Dönüş

Islak pistlerde sürüş konusunda çok yetenekli olmayan sürücüler, kurumuş çizgileri ıslak zeminde kullanamayacağına dair güven eksikliği nedeniyle tercih ederler. Gerçekten bilmedikleri şey, diğer sürücülerin lastiklerinden elde edilen çok sayıda kauçuk malzemenin kuru yüzeyde toplanacağı ve bu malzemenin sadece iz kaygan hale getireceği ve böylece bu kurutucu üzerinde daha az bir kavrama yaratacağı için güvenli olmadığına işaret ediyor. çizgiler.

Bu nedenle, daha az kauçuk malzemenin bulunduğu ıslak hatları almak daha iyidir. Daha az çöp hatları daha hafif olduğu için daha az döküntüye sahip lastiklerden daha fazla lastik toplayan izler arasındaki fark fark edilebilir.

Doğru hareket, mümkün olan en son zamanda eğriye dönüşmek olacaktır. Eşzamanlı olarak Go kartın dışına doğru öne doğru eğilerek, sabitlemek için tekerleği keskin bir şekilde döndürün. Bu şema, lastiklerin pisti kapatmasını ve bunun sonucunda da eğilme olasılığını azaltırken, yaslanmış Go kartınızın dengesini yeniden kazanmasını sağlar.

Doğru zamanlamayı bulduğunuz anda, genellikle bir deneme yanılma işlemi gerektirse de, Go kart, sert ve keskin bir hareketle köşeye dönmelidir. Şu anda, kilonuzu uygun şekilde dağıtmak ve Go kartınızın dengesini korumak için geriye yaslanmanız gerekir. Dengelendikten sonra, direksiyonu dik konuma getirin ve hızı arttırın, ancak kademeli bir şekilde tutun. Bu manevrayı mükemmelleştirerek, diğer sürücülere göre avantaj sağlamak için başka bir alan olabilir.

Doğal olarak, pistteki kazalar çoğu zaman kötü hava koşullarında meydana gelir. Doğru manevra ile birlikte ekstra dikkat, sürücünün kendi güvenliğini tehlikeye atması için daha küçük bir olasılık olacaktır. Tabii ki, bu iyi bir uygulama olmadan mümkün olmazdı. Çoğu kart sürücüsü yağmurda pratik yapma zahmetine girmez, bu yüzden kesinlikle size üstünlük sağlar.

About vis

Check Also

Aracınızı En İyi Şekilde Detaylandırma

Herkes arabaları sever. Belki de bir ev sahibi olmanın yanı sıra, tüm çalışma kariyerinizin en ...